Poznań: Lodowisko Chwiałka zaczyna sezon. Kiedy?

lodowisko, dzieci fot. POSiR

1 października, w sobotę, miłośnicy jazdy na łyżwach po raz pierwszy w tym sezonie będą mogli pojeździć na Lodowisku Chwiałka. Na razie jednak tylko ci, którzy mają własne łyżwy, bo w wypożyczalni jeszcze trwa remont.

Podobnie jak w poprzednich latach na początku jesieni Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą udostępniały lodowisko przy ul. ojca Mariana Żelazka tylko w weekendy.
– Bliżej zimy w grafiku lodowiska pojawi się więcej godzin dla publiczności także w dni powszednie – zapewnia Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Po zakończeniu niezbędnych prac powróci także możliwość wypożyczenia u nas łyżew.

Pomimo remontu wypożyczalni Chwiałki chętni będą mogli wypożyczyć kaski oraz misie do nauki jazdy na łyżwach. A przed wybraniem się na lodowisko koniecznie powinni sprawdzić, czy będzie dostępne – obiekt jest bowiem bazą treningową dla klubów sportowych, szkół i studentów AWF, odbywają się tu także mecze hokejowe i zawody łyżwiarskie, więc nawet w weekendy może być zamknięty dla publiczności.

Ceny biletów na ślizgawki na razie pozostają takie same jak rok temu: 45-minutowa tercja to koszt 13 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny). Osoby, które kupią bilet na dwie tercje, mogą liczyć na promocję: 22 zł (bilet ulgowy) i 25 zł (bilet normalny).

Podziel się: