Poznań: Lodowe rzeźby już zachwycają przy Arenie!

Poznan Ice Festival 2021 fot. L. Łada

Poznań Ice Festival ponownie zachwyca arcydziełami z lodu – tym razem przy Arenie. 10 grudnia można było podziwiać umiejętności rzeźbiarzy w konkursie małej rzeźby – każda miała przedstawić kraj swojego twórcy.

Podziwiających lodowe rzeźby było wielu, sporo osób zjawiło się też na Betlejem Poznańskim – to trzecia lokalizacja świątecznego jarmarku w Poznaniu, po placu Wolności i Rynku Łazarskim. Także i przy Arenie można zaopatrzyć się w gwiazdkowe prezenty, ręcznie robione choinkowe ozdoby, coś do zjedzenia i oczywiście rozgrzewające napoje, z alkoholem i bez.

11 grudnia przed Areną odbędzie się Speed Ice Carving – rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze będą mieli kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru (każdy w identycznej bryle lodu). Wygra zawodnik, który zrobi to najwierniej. Zmagania uczestników „na czas” można będzie oglądać w godz. 12.00-18.00.

W niedzielę, 12 grudnia, zaplanowano natomiast konkurs główny. Dwanaście dwuosobowych drużyn dostanie kilkanaście ton lodu i osiem godzin na stworzenie kilkumetrowych rzeźb na dowolny temat. Zmagania rozpoczną się o godz. 9.00 i potrwają do 17.00. O godz. 18.00 na scenie nastąpi ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród.

Tego dnia swoje umiejętności w rzeźbieniu w lodzie będą mogli sprawdzić też najmłodsi poznaniacy – odbędą się przygotowane specjalnie dla nich warsztaty rzeźbienia w lodzie, na których oni również będą mogli stworzyć lodowe arcydzieła.

Udział w tegorocznym Poznań Ice Festival bierze 24 uczestników z 11 krajów. Oprócz rzeźbiarzy z Polski, w szranki stanęli zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Czech, Ukrainy, Iraku, Meksyku, Filipin, Hiszpanii, Niemiec i Holandii.