wiadukt Szymanowskiego fot. PIM

Poznań: Linia 201 wraca na trasę

Kończy się przebudowa wiaduktu PST Szymanowskiego i nocny tramwaj nr 201 będzie mógł wrócić na swoją stałą trasę. Od 1 czerwca nocni pasażerowie na Piątkowo będą mogli już pojechać tramwajem.

Prace w ramach przebudowy wiaduktu PST Szymanowskiego na Piątkowie aktualnie skupiają się na odnowie spodu konstrukcji obiektu, czyli powierzchni nad przystankiem tramwajowym i torowiskiem. Roboty wymagające wyłączenia sieci trakcyjnej prowadzone są w nocy, by kursy dziennych linii tramwajowych odbywały się bez przeszkód. Od 1 czerwca także linia nocna nr 201 będzie mogła znów tędy jeździć, a autobus “za tramwaj” T21 zostanie zawieszony.

Pozostałe prace prowadzone będą do zakończenia inwestycji, ale już bez konieczności wyłączenia na dłużej sieci trakcyjnej. Odnowa spodu wiaduktu poprawi estetykę i bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na tramwaj. Belki konstrukcji są szpachlowane i malowane, zabezpieczane są również elementy betonowej konstrukcji wiaduktu nad przystankiem, które mogłyby odpaść. Wymienione zostanie także oświetlenie nad przystankami. Dodatkowo wyremontowano murki oporowe i pochylnie od strony osiedla Zygmunta Starego.

Przed remontem wiadukt nad PST Szymanowskiego był w złym stanie technicznym. Nawierzchnia miała liczne spękania i zniekształcenia, krawężniki były zdeformowane, balustrady skorodowane, a schody – popękane. W ramach inwestycji wymieniono m.in. płyty jezdne wiaduktu, nawierzchnię i zamontowano nowe balustrady, a piesi mogą już korzystać z postawionych na nowo schodów.

Puszczenie nocnego tramwaju nie oznacza jednak, że wszystkie prace juz się zakończyły. Roboty budowlane na wiadukcie potrwają jeszcze do września tego roku.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar