wiadukt Szymanowskiego fot. PIM

Poznań: Linia 201 wraca na trasę

Kończy się przebudowa wiaduktu PST Szymanowskiego i nocny tramwaj nr 201 będzie mógł wrócić na swoją stałą trasę. Od 1 czerwca nocni pasażerowie na Piątkowo będą mogli już pojechać tramwajem.

Prace w ramach przebudowy wiaduktu PST Szymanowskiego na Piątkowie aktualnie skupiają się na odnowie spodu konstrukcji obiektu, czyli powierzchni nad przystankiem tramwajowym i torowiskiem. Roboty wymagające wyłączenia sieci trakcyjnej prowadzone są w nocy, by kursy dziennych linii tramwajowych odbywały się bez przeszkód. Od 1 czerwca także linia nocna nr 201 będzie mogła znów tędy jeździć, a autobus “za tramwaj” T21 zostanie zawieszony.

Pozostałe prace prowadzone będą do zakończenia inwestycji, ale już bez konieczności wyłączenia na dłużej sieci trakcyjnej. Odnowa spodu wiaduktu poprawi estetykę i bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na tramwaj. Belki konstrukcji są szpachlowane i malowane, zabezpieczane są również elementy betonowej konstrukcji wiaduktu nad przystankiem, które mogłyby odpaść. Wymienione zostanie także oświetlenie nad przystankami. Dodatkowo wyremontowano murki oporowe i pochylnie od strony osiedla Zygmunta Starego.

Przed remontem wiadukt nad PST Szymanowskiego był w złym stanie technicznym. Nawierzchnia miała liczne spękania i zniekształcenia, krawężniki były zdeformowane, balustrady skorodowane, a schody – popękane. W ramach inwestycji wymieniono m.in. płyty jezdne wiaduktu, nawierzchnię i zamontowano nowe balustrady, a piesi mogą już korzystać z postawionych na nowo schodów.

Puszczenie nocnego tramwaju nie oznacza jednak, że wszystkie prace juz się zakończyły. Roboty budowlane na wiadukcie potrwają jeszcze do września tego roku.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze