Poznań: Letni rozkład tramwajów i autobusów. Jest sporo zmian!

Trasa tramwajowa na Naramowice fot. Sławek Wąchała

Druga linia tramwajowa na Naramowice, koniec remontu na Dąbrowskiego – i rzadziej kursujące autobusy oraz tramwaje. To najważniejsze zmiany, które będą obowiązywać od 25 czerwca, gdy wejdzie w życie letni rozkład jazdy.

Z końcem roku szkolnego i początkiem sezonu urlopowego, czyli od 25 czerwca, na liniach miejskiej komunikacji zacznie obowiązywać letni rozkład jazdy. Zgodnie z nim autobusy i tramwaje będą kursować rzadziej, bo co 15 minut niezależnie od pory dnia. Jedynie rozkład sobotni, niedzielny i świąteczny pozostanie bez zmian – i tak będzie do 31 sierpnia.

Ale są i dobre wiadomości. Od 25 czerwca tramwaje wrócą na ulicę Dąbrowskiego, na odcinek od rynku Jeżyckiego do Żeromskiego, a trasą na Naramowice zacznie kursować druga linia tramwajowa, nr 3. Obecnie, przypomnijmy, kursuje tam jedynie linia nr 10.

Linia nr 3

BŁAŻEJA – al. Praw Kobiet – Naramowicka – Przełajowa – Winogrady – Pułaskiego – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – plac Ratajskiego – PLAC WIELKOPOLSKI

Zmiany na liniach autobusowych miejskich

Autobusy głównych linii (nr 158, 163, 164, 168, 169, 171, 174, 182, 191, 193) będą kursować w dni robocze między godziną 6:00 a 18:30 co 15 minut. W soboty, niedziele i święta komunikacja tramwajowa będzie funkcjonowała bez zmian.

Pozostałe informacje o zmianach w funkcjonowaniu autobusowych linii miejskich i podmiejskich dostępne są na stronie ZTM Poznań.

Podziel się: