Polski Teatr Tańca - Trucizna fot. Sławek Wąchała

Poznań: Lekcje online z Polskim Teatrem Tańca

Polski Teatr Tańca zaprasza od 14 czerwca na cykl krótkich lekcji z tancerzami PTT w internetu. – Chcielibyśmy dać wam próbkę naszych lekcji i zachęcić do wspólnego ćwiczenia – zapraszają tancerze.

Każdego dnia zespół rozpoczyna swoją pracę od lekcji. Ma ona na celu rozgrzać i przygotować tancerza do próby. Ze względu na zróżnicowany, bogaty repertuar, nasz trening jest rozbudowany i wszechstronny. I właśnie takie lekcje będzie można teraz obejrzeć w internecie na profilu PTT, a nawet wziąć w nich udział.

Program:

Niedziela, 14.06 Sunday improvisation/ Improwizacja
Prowadzenie: Michał Przybyła
Lekcja ta pozwoli Wam popracować nad uważnością- byciem tu i teraz oraz świadomością ciała, a także zachęci do poszukiwań wewnątrz własnego ciała, jak i przestrzeni wokół.
Zachęcamy do włączenia własnej muzyki w tle.

Poniedziałek, 15.06 Monday workout / conditioning
Prowadzenie: Julia Hałka
Trening ten składa się z trzech części: rozgrzewki bazującej na powitaniu Słońca z jogi, interwałów-serii ćwiczeń, które wzmocnią Wasze mięśnie i poprawią kondycję oraz stretchingu (rozciągnięcia mięśni), niezbędnego po każdym wysiłku.
Przygotujcie obuwie sportowe i włączcie motywującą muzykę w tle!

Wtorek, 16.06 Physical Tuesday / taniec fizyczny
Prowadzenie: Paweł Malicki
Aktywna rozgrzewka, ćwiczenia na podłodze przygotują Was do dynamicznej kombinacji na koniec, która pozwoli Wam popracować nad różnymi elementami floor work.

Środa, 17.06 Inhale, exhale / Pilates
Prowadzenie: Katarzyna Rzetelska
Technika ta wzmocni Wasze mięśnie, zwłaszcza centrum (mięśnie brzucha, bioder i pleców), poprawi elastyczność ciała, a także pozwoli skoncentrować na pracy z oddechem.

Czwartek, 18.06 Ballet Thursday/ taniec klasyczny
Prowadzenie: Adrian Radwański
Akompaniament: Zuzanna Majewska
Lekcja ta skupia się na ćwiczeniach przy drążku, z fr. barre (zamiast niego można użyć krzesła).
Jest to solidna rozgrzewka, gdzie pracujemy nad koordynacją, elastycznością i równowagą, by później móc kontynuować ćwiczenia na „środku” (bez drążka).

Piątek, 19.06 Contemporary Friday/ taniec współczesny
Prowadzenie: Patryk Jarczok
Lekcja tańca współczesnego z elementami floor work oraz improwizacji, podczas której popracujecie nad różnymi jakościami ruchu.

Premiery każdego z odcinków cyklu odbywać się będą codziennie o godz. 10.00 na profilu FB Polskiego Teatru Tańca. Klipy z zapisem ćwiczeń dostępne będą przez tydzień od momentu pierwszego pokazu.

Lekcje prowadzone będą w języku polskim i angielskim.

PTT, el