Opera park Adama Mickiewicza

Poznań: Lekarz z sercem 2019

Po raz trzeci już zostanie rozstrzygnięty konkurs “Wielkopolski Lekarz z Sercem 2019 im. Kazimierza Hołogi”. Dotychczasowymi laureatami konkursu są prof. dr hab. n.med. Jacek Łuczak i dr Anna Tarajkowska.

To już III edycja konkursu “Wielkopolski Lekarz z Sercem”, promującego działalność charytatywną i społeczną lekarzy z naszego regionu. Jego organizatorami są Wielkopolska Izba Lekarska oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom.

Dotychczasowymi laureatami konkursu są prof. dr hab. n.med. Jacek Łuczak i dr Anna Tarajkowska.
Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

Na finał konkursu zapraszają Wielkopolska Izba Lekarska oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego do Teatru Wielkiego w Poznaniu. W wydarzeniu udział wezmą członkowie Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska i Jacek Bogusławski.

UMWW, el

Dodaj komentarz

avatar