Lednicka 3 fot. ZDM

Poznań: Lednicka ma nową jezdnię i chodniki

Nowa nawierzchnia, nowiutkie chodniki, oświetlenie uliczne i wyznaczone miejsca postojowe – tak wygląda po remoncie ulica Lednicka. Jej przebudowa kosztowała milion złotych.

Prace prowadzone były na ul. Lednickiej (odcinek od skrzyżowania z ul. Tatrzańską do skrzyżowania z ul. Niemeńską). Z uwagi na brak technicznych możliwości odwodnienia ul. Lednickiej do sieci kanalizacji deszczowej jezdnia ulicy wykonana została jako nawierzchnia przepuszczalna z kostki betonowej typu eko. Takie rozwiązanie umożliwia infiltrację wody opadowej w głąb podłoża, poprzez przepuszczalne warstwy konstrukcyjne nawierzchni.

Jezdnia ma szerokość 5,50 metrów, a po obu stronach ulicy wybudowaliśmy chodniki o szerokości od 3,20 do 3,30 metrów oraz zjazdy do posesji. Wyznaczone zostały miejsca postojowe i zamontowaliśmy oświetlenie uliczne.

Dzięki temu mieszkańcy zyskali zupełnie nową wygodną drogę, którą samochodami czy też pieszo mogą dotrzeć do swoich domów. Zadanie współfinansowane było między innymi ze środków, którymi dysponuje Rada Osiedla Wola.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze