Poznań: Lech zagra w koszulkach z nietypowym logo

fot. lechpoznan.pl / Przemysław Szyszka

Na koszulkach Lecha Poznań podczas meczu z izraelskim zespołem Hapoelem Beer Szeewa znajdzie się logo stowarzyszenia CukierAsy, pomagającemu dzieciom z cukrzycą. Taki jest wynik konkursu ogłoszonego przez Kolejorza.

Lech ogłosił konkurs na zamieszczenia logotypu organizacji charytatywnej w miejscu, w którym zazwyczaj widnieje logo sponsora, firmy STS. Ale w Izraelu zawodnicy nie będą mogli zagrać w tych koszulkach, ponieważ w tym kraju obowiązuje zakaz reklamowania tych bukmacherów, którzy w nim nie działają. Stąd kibice w konkursie mieli wybrać logo organizacji, która na ten jeden mecz zastąpi STS.

Wygrało stowarzyszenie CukierAsy.
„Udało się! Dziękujemy za wszystkie głosy!” – napisali uszczęśliwieni działacze stowarzyszenia na swoim profilu na Facebooku, prezentując koszulkę z ich logo.

CukierAsy to stowarzyszenie, które wspomaga dzieci z cukrzycą i ich rodziców głównie poprzez sport. Od pięciu lat organizuje w Suchym Lesie mistrzostwa Europy dzieci z cukrzycą. Dzięki promocji na koszulkach Lecha mają nadzieję, że na ich szóstą edycję, w przyszłym roku, zgłosi się więcej zagranicznych drużyn. Warto dodać, że jednym z ambasadorów CukierAsów jest Jesper Karlstroem, który także choruje na cukrzycę.

Mecz Lecha w koszulkach z CukierAsami z izraelskim zespołem w ramach Ligi Konferencji zostanie rozegrany 13 października w Ber Szeewie.

Podziel się: