Poznań: Ławica znów zdobyta!

Mimo wczesnej pory – 6.30 rano – kilkadziesiąt osób przyjechał na lotnisko Ławica, by ponownie zobaczyć rekonstrukcję zdobycia lotniska przez powstańców wielkopolskich.

Powstańcy walczyli o Ławicę także wczoraj, jak o tym informowaliśmy. Dziś jednak wszystko rozpoczęło się od apelu, podczas którego Michał Andrzejak opowiedział zgromadzonym o szczegółach bitwy o Ławicę. A było o czym opowiadać, bo akcja była klasycznym popisem sprawności i umiejętności organizacyjnych poznaniaków – już nie mówiąc o tym, że łup zdobyty na Ławicy był największym łupem w historii polskiego oręża.

6 stycznia 2020 roku powstańcy ponownie pokonali wroga i zdobyli lotnisko, a w nagrodę czekały na nich co prawda nie zarekwirowane samoloty i balony, ale… gorąca grochówka. Cieszyła się ogromnym uznaniem jako najlepsze, posilne i rozgrzewające danie po długiej walce…

Wśród gości zdobycia ławicy byli poseł Bartłomiej Wróblewski oraz podpułkownik Paweł Maziec z poznańskiego oddziału Straży Granicznej, którzy z wielkim zainteresowaniem oglądali walkę i zdobycie lotniska.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze