Poznań: Lato z Estradą 2021 nadchodzi!

Lato z Estradą fot. L. Łada
33 spektakle teatralne, 23 koncerty, 4 seanse kina plenerowego – a wszystko to od 3 lipca do 12 września na dziewięciu poznańskich osiedlach w ramach Lata z Estradą.

Lato z Estradą to odbywający się już piąty raz cykl bezpłatnych wydarzeń kulturalnych i artystycznych w plenerze dla całych rodzin organizowanych tam, gdzie tej kultury na co dzień jest trochę mniej, czyli na peryferyjnych poznańskich osiedlach.

W tym roku wydarzenia Lata z Estradą zagoszczą na dziewięciu osiedlach w czternastu lokalizacjach. Przy ich organizacji Estrada zawsze współpracuje z radami osiedli, spółdzielniami mieszkaniowymi, lokalnymi organizacjami – wszystkimi, którzy pomogą dotrzeć z ofertą do wszystkich zainteresowanych.

– My bardzo uważnie śledzimy oczekiwania mieszkańców – zapewnia Aleksandra Małek, koordynatorka Lata z Estradą. – Zawsze po kolejnej edycji wysyłamy do radnych osiedlowych specjalne ankiety, w których pytamy, czy są zadowoleni, czego oczekują, czy na przykład odpowiadają im godziny i terminy. Staramy się wejść w dialog z rada osiedla, która jest dla nas partnerem, przedstawicielem mieszkańców. Mamy zasadę, że stawiamy na jakość, nie na ilość, bardzo dbamy o wysoki poziom artystyczny i muszę powiedzieć, że jesteśmy w dobrej współpracy z radami i mamy dobry odbiór naszych propozycji.

Tematem przewodnim wszystkich wydarzeń Lata z Estradą w tym roku jest „Kultura w klimacie”. Dlatego będzie dużo się działo wokół ochrony środowiska naturalnego i zmian klimatycznych w wydaniu dla wszystkich grup wiekowych. Organizatorzy przypomnieli, że już w ubiegłym roku wspólnie z aktywistką Aretą Szpurą stworzyli ekologiczny przewodnik online “Ty też możesz uratować planetę”, który zilustrował Tomasz Pieńczak, a który nadal można pobrać na stronie Estrady.

Ponownie będzie też dostępna specjalnie zaprojektowana rodzinna gra planszowa w temacie dobrze znanego memory o ekologicznej tematyce. Składa się z 40 kart, a czas rozgrywki zajmuje około piętnastu minut. Gra Lato z Estradą posiada certyfikat FSC, który potwierdza, że przy jej produkcji wykorzystano surowce przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych.

Gdzie będzie można spotkać „Lato z Estradą”?

Osiedle Piątkowo – CZWARTKI W PARKU CHROBREGO, w czwartki
Osiedle Piątkowo Północ – PIĄTKOWSKIE PIĄTKI Z KULTURĄ, w piątki
Osiedle Szczepankowo – Spławie – Krzesinki, we wtorki
Osiedle Fabianowo – Kotowo – FABIANOWO, LETNIA KULTURA NA FYRTLU, w środy
Osiedle Świerczewo – WAKACJE W FORCIE, w środy
Osiedle Starołęka – Minikowo – Marlewo – NA STAROŁĘCKIM FYRTLU, we wtorki
Osiedle Strzeszyn – STRZESZYŃSKIE LATO, w czwartki
Osiedle Kiekrz – KIERSKIE LATO, w piątki
Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole – LATO Z AZK, w weekendy

Szczegółowy program można znaleźć na stronie imprezy. Warto dodać, że Lato z Estradą zakończy mocnym akcentem Kierski Festiwal, który odbędzie się 12 września. Wystąpią na nim: DagaDana z gościnnym udziałem Cypriana Baszyńskiego (trąbka)- to będzie jeden koncert – oraz Voo Voo, Maria Peszek, Hubert „Spięty” Dobaczewski, Tomasz Organek i Katarzyna Piszek (Kasai) na drugim, specjalnym koncercie zatytułowanym „Anawa 2020”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: