Poznań: LATO nie_LETNIE

pływalnia Chwiałka fot. POSiR
Bezpłatne wejściówki do poznańskich teatrów, basenów, kin, zoo oraz Palmiarni Poznańskiej i Bramy Poznania. To propozycja władz miasta dla najmłodszych poznaniaków i ich rodziców w ramach akcji „LATO nie_LETNIE”.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią covid-19, miasto zrezygnowało z organizacji tradycyjnych półkolonii miejskich w szkołach.

– Ostatnie miesiące były szczególnie trudne dla uczniów i ich rodziców, którzy dzielili czas między wsparcie swoich dzieci w nauce a aktywność zawodową – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Gdy rozpoczęły się wakacje, wraz z nimi pojawiły się również nowe potrzeby. Oferta miasta pomoże zorganizować dzieciom czas wolny przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zainteresowani udziałem w spektaklach teatralnych, seansach kinowych, zwiedzaniem miejskich instytucji kultury czy rekreacją na basenach, mogą odbierać bezpłatne wejściówki – vouchery do tych miejsc od 14 lipca. Zadanie realizowane jest z budżetu Miasta Poznania, a starania o zabezpieczenie pieniędzy na ten cel podjęły wspólnie radne Koalicji Obywatelskiej.
– Ponad 6,5 tys. przygotowanych voucherów, umożliwi skorzystanie z letnich atrakcji grupie nawet 26 tys. mieszkańców – podkreśla Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. – Przy wielu ograniczeniach, które nadal obowiązują w związku z pandemią covid-19, inicjatywa tak szeroka i dostępna z pewnością urozmaici letni czas spędzany w mieście.

W ramach oferty „LATO nie_LETNIE” jedna osoba dorosła (rodzic lub opiekun prawny) może otrzymać jeden voucher uprawniający do skorzystania tylko z jednego z wybranych wydarzeń kulturalnych lub rekreacyjnych we wskazanych miejscach na terenie miasta dla siebie i maksymalnie trojga dzieci do lat 10. Z oferty będą mogły skorzystać osoby mieszkające w stolicy Wielkopolski i płacące podatki na rzecz Poznania – na podstawie podpisanego oświadczenia.

Na ofertę lipcową vouchery będą wydawane w następujących lokalizacjach: Poznańskie Centrum Świadczeń, ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15; PCŚ, ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15; PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18. Uwaga: oczekując na wydanie wejściówki należy zachować dystans społeczny oraz stosować maseczki ochronne.

Vouchery na ofertę sierpniową będą wydawane 28 lipca w tych samych lokalizacjach i godzinach.

Każdy voucher będzie opisany imieniem i nazwiskiem odbierającej go osoby oraz zostanie uzupełniony o liczbę dzieci uczestniczących w atrakcji. Aby zrealizować wejściówki do kin, teatrów oraz Bramy Poznania, należy wcześniej zarezerwować termin bezpośrednio w danej instytucji. Voucher będzie ważny z dokumentem tożsamości osoby dorosłej, która go pobrała. Trzeba go oddać i wymienić na bilet w kasie danej instytucji.

Vouchery do Teatru Muzycznego należy wymienić na bilety w kasie teatru 30-31 lipca w godz. 10-18 oraz 3-4 sierpnia w godz. 10-18. W Teatrze Animacji kasy otwierane są na godzinę przed spektaklem.

Większość atrakcji będzie dostępna bezpłatnie, natomiast w przypadku skorzystania z oferty Ogrodu Zoologicznego i Palmiarni Poznańskiej niezbędna będzie symboliczna opłata: 1 zł/bilet. Teatr Animacji pojawi się również ze swoją sceną plenerową nad jeziorem Rusałka, gdzie vouchery nie są wymagane.

Akcja „LATO nie_LETNIE” potrwa od 15 lipca do 31 sierpnia. Teatr Animacji, Kino Muza, Kino Pałacowe, basen Park Kasprowicza, basen Chwiałka i Brama Poznania zapraszają już od 15 lipca, zgodnie z przygotowanym programem, natomiast od 1 sierpnia zapraszają również: Teatr Muzyczny, Ogród Zoologiczny (w dni powszednie) i Palmiarnia Poznańska.

Szczegółowy regulamin akcji oraz program wydarzeń w poszczególnych instytucjach znaleźć można na stronie miasta.

UMP, el