Poznań: Lato na Rynku Łazarskim i na Madalinie. Będzie się działo!

Rynek Łazarski, otwarcie fot. L. Łada.

Mamy jeszcze kalendarzową wiosnę, ale władze miasta już się przygotowują na lato – przynajmniej jeśli chodzi o rekreację na rynku Łazarskim i na Madalinie. Właśnie ruszyły przetargi.

Zgodnie z założeniami przetargowymi w obu miejscach musi się dużo dziać, a zwłaszcza w czasie wakacji.

„W przypadku „Lata na Łazarskim” zamówienie składa się z trzech elementów” – informują władze miasta – „utworzenia i zarządzania tymczasową strefą rekreacyjną oraz przygotowanie programu działań społeczno-kulturalnych aktywizujących mieszkańców. Strefa rekreacyjna o powierzchni ok. 250 m2 powstać ma w sąsiedztwie fontanny. Zadaniem wykonawcy będzie tymczasowe zagospodarowanie terenu na okres realizacji zadania, aby stworzyć komfortowe warunki do odpoczynku dla mieszkańców. Ma on zapewnić wszelką niezbędną infrastrukturę do funkcjonowania strefy w okresie letnim, przede wszystkim: czytelne wygrodzenie obszaru od pozostałej powierzchni rynku, elementy chroniące przed słońcem, np. parasole lub pergole, małą architekturę, tj. stoliki, siedziska, kosze na śmieci, elementy służące rekreacji, jak np. gry planszowe, czasopisma, karty, szachy, miejsce składowania wyposażenia strefy na noc, dodatkowe elementy wzbogacające zagospodarowanie przestrzeni, jak np. zieleń w donicach, hamaki, leżaki, huśtawki, sprzęt muzyczny, opracowanie i umieszczenie w terenie regulaminu korzystania ze strefy”.

Projekt musi uwzględniać wytyczne Miejskiego Konserwatora Zabytków i Pełnomocnika Prezydenta ds. Estetyki Miasta a sama strefa ma działać codziennie od 1 lipca do 4 września – od niedzieli do czwartku w godzinach od 12.00 do 19.00, a w piątki i soboty o godzinę dłużej, bo do 20.00.

„Na wniosek wykonawcy będzie możliwość wydłużenie czasu funkcjonowania strefy, z zastrzeżeniem, że nie będzie ona mogła zakłócać spokoju okolicznym mieszkańcom (np. poprzez hałas czy głośną muzykę)” – zastrzegają władze miasta.

Chętni, chcący wziąć udział w przetargu, mają czas na złożenie oferty do 23 maja.

Lato na Madalinie to z kolei szereg letnich imprez odbywających się na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego na Wildzie.

„Wykonawca ma zorganizować na terenie zajezdni ogólnodostępne działania aktywizujące mieszkańców” – informują władze miasta – „m.in..: sportowe, edukacyjne, kulturalne, skierowane do różnego rodzaju odbiorców, np. dzieci i młodzieży, seniorów, rodzin,. Powinien także zapewnić niezbędne do ich realizacji oraz funkcjonowania tymczasowe zagospodarowanie terenu oraz materiały i narzędzia przez cały okres trwania umowy”.

Madalina ma działać od 25 czerwca do 4 września, od wtorku do niedzieli (uwzględniając również święto 15 sierpnia, przypadające w poniedziałek). Chętni, chcący wziąć udział w przetargu, mają czas na złożenie oferty do 17 maja.

Szczegóły ofert znajdują się na stronach przetargowych miasta.

Podziel się:

Ostatnio dodane: