poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Latające psy znów na Cytadeli

Pokazy psich umiejętności i psi piknik, czyli Kejtrówka – to atrakcje czekające na wszystkich miłośników psów na Cytadeli w najbliższy weekend. A wszystko to w ramach miejskiego programu “Kejter też poznaniak”.

Jak zawsze na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji. Będą porady specjalistów w zakresie opieki nad psem, pielęgnacji w zależności od razy, warsztaty i konkursy dla dzieci, pokazy umiejętności psów pasterskich i ratowniczych, no i oczywiście niesamowite popisy psów w zawodach dogfrisbee. Niezwykłe umiejętności, jakimi wykazują się czworonogi w łapaniu frisbee, naprawdę trzeba zobaczyć!

O tytuł mistrza dogfrisbee walczyć będą czworonogi z całej Polski i zagranicy. Zawodnicy wystartują w konkurencjach dystansowych ThrowNGo, polegających na aportowaniu przez psa lecącego dysku, Freestyle – najbardziej widowiskowej formy dogfrisbee, a także dyscyplinie Frizgility – czyli połączeniu frisbee oraz agility.

Będą też prezentacje i prelekcje: o mowie ciała i zmysłach psów, stosowaniu sygnałów ostrzegawczych i uspokajających zwierzę, a także kynoterapii i kynoedukacji. Miłośników i właścicieli kejtrów z pewnością zainteresuje specjalna prelekcja Anety Awtoniuk, popularnej behawiorystki zwierząt i trenerki psów, znanej z programów telewizyjnych “Super Pies” i “Misja Pies” oraz inicjatorki kampanii edukacyjnej “Wychowuję, nie tresuję”. Opowie o postawach i pozach, którymi pies zaprasza do zabawy inne psy lub swojego opiekuna. Udzieli też lekcji na temat psiego języka: powie, jak pies okazuje stres czy dyskomfort i jak ostrzega, że zamierza ugryźć.

Na Cytadeli pojawią się również pracownicy poznańskiego schroniska i strażnicy miejscy – z nimi będzie można proozmawiać na temat czipowania, zasad adopcji i obowiązków, jakie ciążą na właścicielu czworonoga, korzystającego z terenów wspólnych w mieście.

Na Cytadeli działać będzie też specjalny punkt, do którego będzie można przynieść karmę dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przyborówku. Przytulisko będzie bardzo wdzięczne za pomoc rzeczową. Najbardziej potrzebne są: karma dla psów – także specjalistyczna (Gastro Intestinal), miski, zabawki, gryzaki i nowe smycze.

Atrakcje w ramach Kejtrówki czekać będą na poznaniaków i turystów w sobotę i niedzielę, w godz. 10.00 – 18.00.

UMP