poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Latające psy i Kejtrówka na Cytadeli

Wykonują nieprawdopodobne ewolucje w powietrzu zupełnie jakby grawitacja nie istniała, i warto to chociaż raz zobaczyć. Dziś drugi dzień popisów latających psów na Cytadeli.

Na scenie pod Dzwonem Pokoju psy pokazują, co potrafią, łapiąc w powietrzu latające frisbee i wykonując przy okazji karkołomne i bardzo widowiskowe akrobacje.

Tuż obok sceny odbywa się natomiast Kejtrówka, czyli piknik dla właścicieli psów i tych, którzy chcą nimi zostać. Swoje stanowiska mają tu fundacje i organizacje zajmujące się zwierzakami, są współpracujący z nimi lekarze weterynarii i stoisko straży miejskiej. Można więc z pierwszej ręki i od fachowców dowiedzieć się, jakie psa warto mieć, jak się nim opiekować, jakie przepisy dotyczą psa w mieście i dokąd się udać, gdy pupil zapadnie na zdrowiu.

Weterynarze i psi behawioryści przygotowali na Kejtrówkę sporo bezpłatnych pogadanek o tym, na co zwracać uwagę u swojego psa, a także jak rozumieć sygnały, które nam wysyła. To szczególnie ważne w przypadku psów adoptowanych, które zanim trafiły do kochającego domu, miały ciężkie życie i trzeba to uwzględnić w pracy nad nimi.

Nie brakuje też czegoś dla przyjemności, jak na przykład straganów z akcesoriami dla zwierząt – od legowisk po smycze i zabawki, często niezwykle wymyślne. Tu także można otrzymać poradę, jaką zabawkę najlepiej kupić swojemu psu.

Latające psy będą się dziś popisywać na Cytadeli jeszcze do godziny 18.00.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Latające psy i Kejtrówka na Cytadeli