Poznań: Łańcuch Światła 22. W obronie sędziów

Łańcuch Światła po raz kolejny zaprasza poznaniaków, by swoją obecnością okazali wsparcie wymiarowi sprawiedliwości. Spotkanie rozpoczyna się o 16.00 na placu Mickiewicza.

W czwartek wieczorem 12 grudnia 2019 posłowie klubu PiS zgłosili projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw.

„Dziękujemy posłom Prawa i Sprawiedliwości, że pokazują na przykładach, jak działa aparatura władzy partyjnej” – piszą organizatorzy wydarzenia. – „Ktoś się sprzeciwia władzy? To natychmiast trzeba go oskarżyć, skazać, zastraszyć. Ktoś pyta czy aby nie doszło do nadużyć? To natychmiast trzeba go ukarać, obciążyć grzywną, zwolnić. Tak w skrócie można opisać etapy przejmowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość”.

Łańcuch Światła ma wyrazić poparcie dla tych sędziów, którzy nie zgadzają się na upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości. Nie może być tak, że w sądzie dowody nie mają wartości, a liczy się tylko to, że władza uznała was za nieodpowiednich. Porządek prawny ma dotyczyć naszych praw bez względu na wyznanie, poglądy, orientację, pochodzenie i kasę.

„Chcemy Polski, urzeczywistniającej zasady sprawiedliwości społecznej – zapisane w Konstytucji RP.Chcemy Polski, w której sędziowie tak jak wszyscy pracownicy, nie muszą obawiać się o życie i zdrowie swoje i swoich rodzin, nie muszą patrzeć z niepewnością w przyszłość. Protestujemy, bo chcemy żeby politycy nareszcie zobaczyli nas – Polki i Polaków” – czytamy w zaproszeniu do przyjścia na plac Mickiewicza.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: