Wartostrada pod mostem Chrobrego fot. PIM

Poznań: Łącznik Wartostrady pod mostem Chrobrego gotowy

Trwają odbiory techniczne nowego odcinka Wartostrady, który połączy jej południowy odcinek z ulicą Estkowskiego i dalej (przez ul. Garbary) z północną Wartostradą. A to oznacza, że wkrótce na tę trasę wyjadą rowerzyści.

Prace przy budowie łącznika zaczęły się w październiku i chociaż każdy odcinek Wartostrady jest witany z entuzjazmem – może z wyjątkiem tego nad Cybiną przy Bramie Poznania – to jednak ten był wyjątkowo niecierpliwie wyczekiwany. Przed jego budową droga rowerowa urywała się pod mostem Chrobrego i rowerzyści, chcąc pojechać na przykład na Szeląg zmuszeni byli albo szukać przejścia dla pieszych przez Estkowskiego, a akurat w miejscu, gdzie kończyła się Wartostrada, przejścia nie ma – albo trząść się na gruntowej i mało komfortowej ścieżce pod mostem.

Dzięki łącznikowi problem ulegnie rozwiązaniu, a rowerzyści z nowego odcinka trasy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku.

Oprócz budowy łącznika i schodów na skarpie, zadanie obejmuje również remont dojścia do istniejących schodów prowadzących na brzeg rzeki. Nowa infrastruktura nad Wartą będzie oznakowana, oświetlona i objęta monitoringiem wizyjnym.

PIM, el

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze