policja fot. Sławek Wąchała

Poznań: Kursanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Miał ponad 3 promile alkoholu!

Policjantka z Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto, kursantka w Szkole Policji w Słupsku wraz ze swoim partnerem zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. A wszystko to w czasie wolnym od służby.

17 października policjantka z nowomiejskiego komisariatu, która obecnie odbywa kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku, jechała drogą krajową nr 11 w kierunku Poznania. Towarzyszył jej partner, który również podjął decyzję o wstąpieniu do policji i jest w trakcie rekrutacji.

W pewnym momencie, kiedy byli w miejscowości Brodowo w powiecie średzkim, zauważyli stojący na poboczu pojazd marki Audi A3. W trakcie, gdy prawidłowo wykonywali manewr jego omijania zauważyli, że kierowca włączył się do ruchu nie zwracając uwagi na ich samochód – i gwałtownie przyspieszył.

Później w trakcie jazdy funkcjonariuszka zauważyła w tylnym lusterku, że mężczyzna korzysta z całej szerokości jezdni i jedzie tzw. „slalomem” co mogło sugerować, że znajduje się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi, ponieważ zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu.

Posterunkowa poinformowała oficera dyżurnego o swoich spostrzeżeniach z prośbą o wsparcie kolegów z miejscowej jednostki. Po kilkuset metrach zauważyła, że mężczyzna postanowił skręcić w boczną drogę.

Policjantka i jej partner bez chwili wahania wykorzystali ten moment, zajechali kierowcy drogę, wyszli z pojazdu, podbiegli do audi i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki samochodu, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Od mężczyzny czuć było alkohol. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Środzie Wielkopolskiej i przeprowadzili badanie, okazało się, że kierowca był pijany – miał ponad 3 promile alkoholu. Został natychmiast zatrzymany.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Źródło: KMP Poznań

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze