Poznań: Kurkiewicz zagra nad Rusałką!

Kurkiewicz fot. mat. pras.
Pomorski muzyk, znany z utworów „Luna” i „Hotel Ptak”, zagra na Scenie nad Rusałką. Koncert rozpocznie się dziś o 20.30. Wstęp wolny.

Kurkiewicz to pomorski muzyk, rocznik ’97, na co dzień zamieszkały w Danii, autor tekstów i kompozytor muzyki charakteryzującej się syntezatorowymi podkładami, agresywną gitarą, melodyjnym wokalem i perkusją z automatu.

Jego utwory mają za zadanie z jednej strony wprawić słuchacza w uczucie dziwnego niepokoju, z drugiej zaś – nadawać się do tańca i zabawy. Pojawiające się w mediach porównania do Iana Curtisa, choć na wyrost, celnie punktują energię jego muzyki, szczególnie podczas występów na żywo, z całym zespołem. Teksty w językach polskim i angielskim inspirowane są otaczającym go światem i sytuacjami, na bazie których kreuje i wymyśla własne historie.

Kurkiewicz grał koncerty z zespołami takimi jak: Kadabra Dyskety Kusaje, Duchy of Warsaw, Strangers In My House. Grał m.in. na wrocławskiej Wyspie Tamka, na gdańskim Soundrive Online Festiwalu, w warszawskich Chmurach oraz Galerii Dobro w Olsztynie oraz w katowickim Bazarze.

Koncert zorganizowany będzie zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Uczestnictwo w wydarzeniu zobowiązuje do przestrzegania obecnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Informacje o nakazach i zaleceniach będą aktualizowane na bieżąco.

Cykl czwartkowych koncertów organizuje Fundacja Pogoda w ramach projektu „Antywirusowy pakiet dla młodej sceny muzycznej – naGranie nad Rusałką”. Partnerami projektu są: Grupa ENEA (partner generalny), Aquanet, Restauracja Rusałka, Estrada Poznańska, Cinema Apartments oraz Polska Fundacja Osób Słabosłyszących.

Patroni medialni projektu to Freshmag, Radio Afera, Lokalny Fyrtel, Radio Meteor, TenPoznan.pl.

Mat. pras.