Kuba Kotnarowski fot. S. Wąchała

Poznań: Kuba Kotnarowski nie żyje

“Był sercem Koalicji ZaZieleń Poznań” – napisali działacze koalicji informując o jego śmierci. Działacz zmarł na covid-19.

“Dziś w nocy to serce przestało bić, po długiej walce z covid-19” – napisali w mediach społecznościowych. – “Kuba był człowiekiem ogromnej witalności i ogromnego spokoju. Łagodził nasze, nawet najgorętsze spory. Kochał ptaki i niestrudzenie pracował na rzecz ich ochrony, szczególnie w mieście. Był osobą bardzo łagodną, wyrozumiałą i optymistyczną, co łączył – w sposób sobie tylko znany – z nieustępliwym i konsekwentnym działaniem na rzecz zarówno przyrody, jak i dobrych warunków życia w mieście.
Był wszędzie tam, gdzie przyroda potrzebowała ochrony i pomocy. Angażował się całym sercem w to co robił. Integrował, inspirował i wspierał innych w takich działaniach. Przy tym z ogromnym poczuciem humoru potrafił wnieść optymizm i nadzieję tam, gdzie wielu się poddawało.
Jego brak to ogromna strata dla nas, jego przyjaciół i dla przyrody, którą tak kochał.
Jednocześnie składamy najgłębsze wyrazy współczucia Rodzinie.
Kubo, dziś wszystkie ptaki śpiewają dla Ciebie”.

Warto przypomnieć, że to zaangażowaniu i uporowi Kuby Kotnarowskiego zawdzięczamy oklejenie wiat przystankowych naklejkami, dzięki którym zobaczą je ptaki i nie będą uderzać w szyby.

Jakub Kotnarowski miał 39 lat.

5 2 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze