Procesja Boże Ciało fot. K. Adamska

Poznań: Którędy będą szły procesje podczas Bożego Ciała?

48 procesji przejdzie dziś przez Poznań, a to oznacza utrudnienia w ruchu i przestoje na niektórych ulicach na czas przejścia procesji. Jeśli więc wybieracie się dziś w podróż, sprawdźcie, gdzie i o której mogą być utrudnienia.

Między godz. 10:00 i 13:00 przez centrum miasta przejdzie centralna procesja w uroczystość Bożego Ciała, która tradycyjnie wyłączy z ruchu ulice wokół Starego Rynku: Strzelecką, Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo i Ostrów Tumski. Zakończenie procesji przewidziane jest ok. godz. 13:00 na placu katedralnym. W trakcie procesji na jej trasie obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów.

Pozostałe procesje najczęściej mają charakter lokalny, jednak miejscami mogą powodować utrudnienia w ruchu.

Oto wykaz procesji na terenie miasta opracowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji:

1) godz. 10.00 – 13.00
Centralna Procesja

2) godz. 10.00 – 11.00
Parafia pw. św. Andrzeja Aposotoła z siedzibą przy ul. Spławie 86 w Poznaniu
Trasa: kościół – Spławie – Gospodarska – Spławie – kościół

3) godz. 10.20 – 12.00
Parafia pw. św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP z siedzibą przy ul. Chojnickiej 41 w Poznaniu
Trasa: kościół – Chojnicka – Kierska – Sanatoryjna – Chojnicka – kościół

4) godz. 10.30 – 12.00
Parafia pw. św. Jadwigi Królowej z siedzibą przy ul. Mleczowej 1 w Poznaniu
Trasa: kościół – Mleczowa – Umultowska – Ślazowa – Zagajnikowa – Widłakowa – kościół

5) godz. 11.30 – 13.00
Parafia pw. NMP z La Salette z siedzibą przy ul. Ścinawskiej 49A w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. Ścinawska 49A) – Ścinawska – Srebrna – Małoszyńska – Wołodyjowskiego – Kurcewiczówny – Ścinawska – kościół

6) godz. 11.30 – 12.30
Parafia pw. Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej z siedzibą przy ul. Jarosławskiej 5 w Poznaniu
Trasa: kościół – Garaszewo – Jarosławska – Krzesiny – Mielecka – Nowotarska –

7) godz. 11.45 – 13.00
Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela z siedzibą przy ul. Sióstr Misjonarek 9 w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. Sióstr Misjonarek 9) – Morasko – Jaśkowiaka – skrzyżowanie Jaśkowiaka/Lewandowskiego – Jaśkowiaka – Morasko – kościół

8) godz. 11.45 – 13.30
Parafia pw. św. Jakuba w Poznaniu z siedzibą przy ul. Głuszyna 150A w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. Głuszyna 150A) – Głuszyna – schronisko młodzieżowe ul. Głuszyna 127 – Głuszyna – kościół

9) godz. 12.00 – 13.00
Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej z siedzibą przy ul. Cyniowej 15 w Poznaniu
Trasa: kościół (wyjście od strony ul. Gladiolowej) – Gladiolowa – Różyczkowa – Gerberowa – Stokrotkowa – Macierzankowa – Cyniowa – kościół

10) godz. 12.15 – 13.45
Parafia pw. św. Moniki z siedzibą przy ul. Biskupińskiej 26 w Poznaniu
Trasa: kościół – Biskupińska – Rzeszowska – Krajanecka – Jeziorańska – Suwalska – Krajanecka – zakończenie Biskupińska / Krajanecka przy krzyżu

11) godz. 13.15 – 14.30
Parafia pw. Imienia Maryi z siedzibą przy ul. Santockiej 15 w Poznaniu
Trasa: kościół (wyjście od ul. Karlińskiej) – Karlińska – Nowokramska – Darłowska – Sułowska – Muszkowska – Lemierzycka – Sianowska – Elbląska – Myśliborska – Santocka – Karlińska – kościół

12) godz. 13.15 – 14.45
Parafia pw. św. Jana Bosko z siedzibą przy ul. Warzywnej 17 w Poznaniu

13) godz. 14.50 – 16.00
Parafia pw. NMP Matki Kościoła z siedzibą przy ul. Kołłątaja 42 w Poznaniu
Trasa: kościół – Kołłątaja – Buczka – Krasickiego – Vetulaniego – Kołłątaja – kościół

14) godz. 15.00 – 16.00
Parafia pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi z siedzibą przy os. Stare Żegrze 18 w Poznaniu
Trasa: kościół – Inflancka – os. Polan – Piłsudskiego – zakończenie na os. Oświecenia

15) godz. 15.00 – 16.00
Parafia pw. Matki Odkupiciela z siedzibą przy os. Władysława Jagiełły 105 w Poznaniu
Trasa: kościół – Osiedle Władysława Jagiełły – Jaroczyńskiego – os. B. Chrobrego przy bloku nr 1 – os.Zygmunta Starego przy bloku nr 17 i 13 – os. B. Chrobrego przy bloku nr 10, 11 i 7 – kościół

16) godz. 15.30 – 17.15
Parafia pw. Pierwszych Polskich Męczenników z siedzibą przy os. Tysiąclecia 73 w Poznaniu
Trasa: ścieżki osiedlowe wokół kościoła

17) godz. 15.35 – 16.30
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty z siedzibą przy ul. Fortecznej 53 w Poznaniu
Trasa: kościół – (wyjście bramą od ul. Bystrej) – Bystra – Okopowa – Forteczna – kościół

18) godz. 15.40 – 17.15
Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego z siedzibą przy ul. Leśmiana 2A w Poznaniu
Trasa: kościół – Gałczyńskiego – Bąka – Staffa – Strzegomska – Wałbrzyska (w lewo) – wejście na teren osiedla Marcelin pomiędzy blokami Marcelińska 98 i 102 – zakończenie przy placu z fontanną

19) godz. 15.40 – 17.00
Parafia pw. Błogosławionej Poznańskiej Piątki z siedzibą przy ul. Orzechowej 21A w Poznaniu
Trasa: kościół – Orzechowa – Platanowa – Łozowa – Kasztanowa – Orzechowa – kościół

20) godz. 15.45 – 16.45
Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła z siedzibą przy os. Piastowskim 79 w Poznaniu
Trasa: kościół (os. Piastowskie 79) – Obrzyca – Wioślarska – Juracka – zakończenie naprzeciw sklepu „Biedronka”

21) godz. 15.45 – 17.15
Parafia pw. Matki Boskiej Pocieszenia z siedzibą przy ul. Kartuskiej 33 w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. Kartuska 33) – Kartuska – Strzeszyńska – Kosowska – Zakopiańska – Kartuska – kościół

22) godz. 15.45 – 17.15
Parafia pw. św. Michała Archanioła z siedzibą przy ul. Stolarskiej 7 w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. Stolarska 7) – Stolarska – Śniadeckich – Konopnickiej – Matejki – Grunwaldzka – Stolarska – kościół

23) godz. 16.00 – 17.45
Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela z siedzibą przy ul. Trzemeszeńskiej 20 w Poznaniu
Trasa: kościół (wyjście od ul. Czerniejewskiej) – Czerniejewska – Płocka – Słupecka – Konińska – Mogileńska – Nowogrodzka – Zambrowska – Mińska – zakończenie na dziedzińcu domu zakonnego Sióstr Miłosierdzia

24) godz. 16.30 – 18.30
Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana z siedzibą przy ul. Kościelnej 3 w Poznaniu
Trasa: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża św. (ul. Szamarzewskiego) – Szamarzewskiego – Kraszewskiego – Sienkiewicza – Kochanowskiego – Dąbrowskiego – Kościelna – kościół

25) godz. 16.30 – 17.45
Parafia pw. Objawienia Pańskiego z siedzibą przy ul. Miastkowskiej 128/132 w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. Miastkowska 128/132) – Miastkowska – Złocieniecka – Perzycka – Złotowska – Miastkowska – kościół

26) godz. 16.30 – 18.30
Parafia pw. Świętej Trójcy z siedzibą przy ul. 28 Czerwca 1956 r. 328 w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. 28 Czerwca 1956 r. 328) – 28 Czerwca 1956 r. – Racjonalizatorów – Łozowa – Czechosłowacka przy tunelu – kościół

27) godz. 16.30 – 18.30
Parafia pw. św. Anny z siedzibą przy ul. Matejki 43 w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. Matejki 43) – Matejki – Niegolewskich – Jarochowskiego – Limanowskiego – Matejki – kościół

28) godz. 16.45 – 18.00
Parafia pw. Opatrzności Bożej z siedzibą przy ul. Gieburowskiego 6 w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. Gieburowskiego 6) – Łowmiańskiego – Kostrzewskiego – os. B. Chrobrego przy blokach nr 36, 34, 32, 29 – kościół

29) godz. 16.45 – 18.15
Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego z siedzibą przy ul. św. Antoniego 50 w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. św. Antoniego 50) – Książęca – Orląt – Starołęcka – św. Antoniego – kościół

30) godz. 16.45 – 17.45
Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego z siedzibą przy os. Wichrowe Wzgórze 130 w Poznaniu
Trasa: kościół – ścieżkami dla pieszych wokół górki osiedlowej – kościół

31) godz. 16.45 – 18.00
Parafia pw. Chrystusa Sługi z siedzibą przy ul. Palacza 7 w Poznaniu
Trasa: kościół – Palacza – Jarochowskiego – Częstochowska – kościół pw. Świętego Krzyża

32) godz. 16.45 – 18.00
Parafia pw. Narodzenia Pańskiego z siedzibą przy os. Stefana Batorego 113 w Poznaniu
Trasa: zabezpieczenie przejścia dla pieszych na ul. Opieńskiego przy bloku nr 9

33) godz. 16.50 – 18.15
Parafia pw. Wniebowzięcia NMP z siedzibą przy ul. Majakowskiego 324 w Poznaniu
Trasa: kościół (wyjście od ul. Żbikowej) – Żbikowa – Lisia – Majakowskiego – Sępia – Dzieci Wrzesińskich – Rysia – Majakowskiego – kościół

34) godz. 17.00 – 18.00
Parafia pw. św. Jana Vianneya z siedzibą przy ul. Podlaskiej 10 w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. Podlaska 10) – Pomorska (lewa strona od kościoła) – Małopolska – Pomorska (prawa strona od kościoła) – kościół

35) godz. 17.00 – 18.30
Parafia pw. Chrystusa Króla z siedzibą przy ul. Ostatniej 14 w Poznaniu
Trasa: kościół (ul. Ostatnia 14) – Mikołowska – Ostatnia – Leszczyńska – Pszczyńska – kościół

36) godz. 17.00 – 18.30
Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika z siedzibą przy os. B. Śmiałego 122 w Poznaniu
Trasa: kościół (os. B. Śmiałego 122) – Garsteckiego – Wiechowicza – Sokołowskiego – Wachowiaka – Garsteckiego – kościół

37) godz. 17.00 – 18.30
Parafia pw. Św. Jerzego z siedzibą przy ul. Swoboda 43A w Poznaniu
Trasa: kościół (Swoboda) – Swoboda – Świt – Grochowska – Marcelińska – Swoboda – kościół

38) godz. 17.00 – 18.45
Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej z siedzibą przy ul. Głogowskiej 97 w Poznaniu
Trasa: kościół (Głogowska 97) – Stablewskiego – Dmowskiego – Potockiej – Głogowska – kościół

39) godz. 17.00 – 19.00
Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela z siedzibą przy ul. Fredry 11 w Poznaniu
Trasa: kościół (Fredry 11) – Fredry – Mielżyńskiego – pl. Cyryla Ratajskiego – Libelta – al. Niepodległości – kościół Dominikanów

40) godz. 17.00 – 18.30
Parafia pw. Ducha Świętego z siedzibą przy ul. Jaromira 1 w Poznaniu
Trasa: kościół (Jaromira 1) – Jaromira – Sobiesława – Sławomira – Swantibora – Leszka – Jaromira – kościół

41) godz. 17.00 – 19.00
Parafia pw. NMP Niepokalanie Poczętej z siedzibą przy ul. Mariackiej 15 w Poznaniu
Trasa: kościół – Mariacka – Nadolnik – Główna – Rynek Wschodni – Średnia – Krótka – Mariacka – kościół

42) godz. 17.30 – 19.30
Parafia pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami z siedzibą przy ul. Świętojańskiej 1 w Poznaniu
Trasa: kościół (Świętojańska 1) – Warszawska – św. Michała – Tomickiego – Konarskiego – Tomickiego 3

43) godz. 17.45 – 19.00
Parafia pw. Nawiedzenia NMP z siedzibą przy os. Bohaterów II Wojny Światowej 88 w Poznaniu
Trasa: kościół (os. Bohaterów II Wojny Światowej 88) – Krucza – Orla – Pawia – Wyzwolenia – kościół

44) godz. 17.45 – 19.00
Parafia pw. św. Cyryla I Metoda Apostołów Słowian z siedzibą przy ul. Wigury 5 w Poznaniu
Trasa: kościół (wyjście od ul. Pilotów) – Pilotów – Palucha – Wigury – Wzlotowa – Pilotów – kościół

45) godz. 17.45 – 19.00
Parafia pw. św. Jana Pawła II z siedzibą przy ul. Mołdawskiej 52 w Poznaniu
Trasa: kościół – Mołdawska – Kupały – Morawska – Skwierzyńska – Mołdawska – kościół

46) godz. 17.45 – 19.00
Parafia pw. św. Ojca Pio z siedzibą przy ul. Wańkowicza 2 w Poznaniu
Trasa: kościół – Wańkowicza – Gombrowicza – Owidiusza – Eurypidesa – Wergiliusza – Wańkowicza – kościół

47) godz. 18.00 – 19.30
Parafia pw. Świętej Rodziny z siedzibą przy ul. Promienistej 131 w Poznaniu
Trasa: kościół – Promienista – Rembertowska – Raszyńska – Kłuszyńska – Promienista – kościół

48) godz. 18.00 – 19.30
Parafia pw. św. Stanisława Kostki z siedzibą przy ul. Rejtana 8A w Poznaniu
Trasa: kościół – Rejtana – Leonarda – Wyłom – Napoleońska – Nasienna – Piątkowska – Koronna – kościół.

Procesje zaplanowano także: 6 czerwca (od godz. 9:30 na ul. Garbary, Marii Magdaleny i Kazimierza Wielkiego oraz od godz. 10:00 w rejonie Rynku Wildeckiego), 9 czerwca (od godz. 19:15 w rejonie Rynku Wildeckiego) oraz 11 czerwca (od godz. 18:00 na trasie z kościoła przy ul. Kościelnej przez ul. Dąbrowskiego, most Teatralny, ul. Fredry i al. Niepodległości na pl. Mickiewicza). Trasy procesji będą zabezpieczane przez służby policji, Nadzoru Ruchu MPK, ZDM oraz służby kościelne, a na trasach procesji możliwe są chwilowe ograniczenia ruchu pojazdów.

UMP

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze