Poznań: Które sklepy będą czynne w handlową niedzielę?

Niedziela 28 marca jest niedzielą handlową i w związku z tym wszystkie sklepy powinny być otwarte. Ale mamy też pandemię i z jej powodu wiele placówek nie działa, zamknięte są też centra handlowe. Co więc będzie otwarte w Niedzielę Palmową, a co nie?

Na pewno będzie można zrobić zakupy we wszystkich sklepach spożywczych, piekarniach, cukierniach, drogeriach i aptekach, a także księgarniach i w salonach prasowych. Te, które znajdują się w centrach handlowych, też będą otwarte, choć pozostałe sklepy w centrach nie.

Otwarte będą też sklepy spożywcze świadczące dodatkowo usługi pocztowe, jak Żabka czy Chata Polska, a także Lidl i w Biedronka. Te dwa dyskonty mają też wiele sklepów otwartych całodobowo, by klienci mogli rozłożyć zakupy w czasie i mieli większe poczucie bezpieczeństwa. Zakupy zrobimy także w takich supermarketach jak Auchan czy Kaufland.

We wszystkich sklepach obowiązują limity osób, znacznie surowsze niż dotychczas, więc klienci czasem będą musieli postać w kolejce przed sklepem.

Nieczynne natomiast będą wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni ponad 2 tysiące metrów kwadratowych.

 

1.6 5 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze