Poznań: Które osiedle dostanie drzewa za frekwencję?

Władze miasta obiecały posadzenie nowych drzew na osiedlu, którego mieszkańcy najliczniej pójdą tego dnia do urn. Tyle drzew, ile procent wyniesie frekwencja. Gdzie zostaną posadzone?

Wszystko wskazuje na to, że drzew przybędzie na terenie Rady Osiedla Święty Łazarz – tam w OKW nr 232 przy ul. Przybyszewskiego 39 w wyborach wzięło udział aż 89,74 proc. uprawnionych do głosowania. To najwięcej w Poznaniu. 88,61 proc. wyborców zagłosowało przy ul. Trybunalskiej 17, a przy ul. Mińskiej 32 do urn poszło 88,21 proc. wyborców.

Mieszkańcy Łazarza mogą więc liczyć na 88 drzew w swojej dzielnicy od miasta – co z pewnością na Łazarzu bardzo się przyda.

Wśród gatunków, które wchodzą w grę, są m.in. kasztanowiec czerwony, platan, dąb czy lipa. Są to drzewa dobrze sprawdzające się w warunkach miejskich. Przez pierwsze lata będą one miały zapewnioną opiekę pielęgnacyjną. Sadzenie odbędzie się jesienią, kiedy drzewa wchodzą w okres spoczynku.

Przypomnimy, że w I turze najwyższą frekwencją mogły pochwalić się osiedla: Strzeszyn – 80,99 proc., Umultowo – 80,05 proc. oraz Ławica – 79,74 proc. W wyborach 28 czerwca w Poznaniu wzięło udział 72,85 proc. uprawnionych do głosowania. W drugiej turze w Poznaniu zagłosowało 75,43 proc.

UMP, el