Poznań: Które obiekty sportowe działają od dziś?

basen Chwiałka fot. POSiR
12 lutego zgodnie z rozporządzeniem rządu może rozpocząć działalność część obiektów, zarządzanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Gdzie można się wybrać?

Jak informuje POSiR, działają już pływalnie Atlantis, Chwiałka i Rataje, więc można się tam znów wybrać na zajęcia sportowo-rekreacyjne, które zostały zawieszone. Wszystkie będą teraz kontynuowane zgodnie z harmonogramem, a ich uczestnicy muszą się tylko skontaktować z ich organizatorem. Natomiast kursy nauki i doskonalenia pływania, prowadzone przez POSiR na pływalni Rataje, zostaną wznowione w sobotę, 13 lutego.

Natomiast ci, którzy chcą się wybrać na basen indywidualnie – powinni sprawdzić obowiązujący harmonogram dostępności torów basenowych na wybranej pływalni na jej stronie.

Dla miłośników jazdy na łyżwach nie mamy dobrych wiadomości:
lodowisko Malta, jak wiadomo, zakończyło sezon, a na lodowisku Chwiałka mogą jeździć wyłącznie uczestnicy zawodów sportowych trenujący w ramach związku sportowego lub ligi zawodowej – i tak będzie do 28 lutego.

Wznawiają za to działalność korty tenisowe oddziału Rataje – limit dla przebywających na korcie wynosi 5 osób, a godziny otwarcia można sprawdzić na stronie internetowej obiektu.

Czynne będą już także boiska: osoby trenujące indywidualnie mogą korzystać z boisk na Golęcinie oraz Młodzieżowego Ośrodka Sportowego wtedy, gdy nie odbywają się na nich treningi zorganizowane. Pozostałe obiekty – nie tylko boiska, ale też hale – są przeznaczone wyłącznie na treningi grup i związków sportowych.

Bowling w oddział Rataje pozostaje zamknięty. Skatepark Wyspa na os. Piastowskim jest także zamknięty, ale ze względu na pogodę i śnieg. Gdy mróz zelżeje i śniegu ubędzie – zostanie otwarty.

Szczegółowe informacje na temat zakresu działalności poszczególnych obiektów, dostępności i godzin otwarcia można znaleźć na stronie POSiR.

POSiR

Podziel się: