Poznań: Koziołek z psem na osiedlu Wichrowe Wzgórze. Skąd się tam wzięli?

koziołek i pies fot. SMMP

Tę nietypową parę zauważono dziś rano przy ulicy Lechickiej. Koziołek z psem w najlepszej komitywie spacerowali sobie wzdłuż ulicy i na osiedlu Wichrowe Wzgórze około 9.00 rano. Skąd się tam wzięli?

To samo pytanie zadali sobie wezwani na miejsce strażnicy miejscy z Eko Patrolu, próbując złapać nietypowych spacerowiczów. Z koziołkiem poszło łatwo: został odłowiony i zawieziony do gospodarstwa rolnego przy ul. Niżańskiej, gdzie trafiają na przechowanie zwierzęta hodowlane, które zabłąkają się w mieście. Z psem jednak poszło gorzej.

„Mimo że przyjaźnie nastawiony, nie chciał dać się złapać” – podsumowali strażnicy.

Do kogo należeli nietypowi wędrowcy? Co prawda koziołki ogólnie kojarzą się z Poznaniem, jednak nawet tutaj zazwyczaj nie spacerują przy ruchliwych szosach. Prawdopodobnie i pies, i koziołek wypuścili się na samodzielną wycieczkę z któregoś pobliskiego gospodarstwa rolnego, bo mamy ich w Poznaniu trochę. Zapewne za kilka dni znajdą się ich właściciele.

Źródło: Straż Miejska Miasta Poznania


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978