Deszcz burza korek zdjęcie ilustracyjne fot. S. Wąchała

Poznań: Koszmarne korki w całym mieście!

Korek na Warszawskiej i Nowych Zawadach, korek na Dąbrowskiego i na węźle Poznań – Zachód sięgający prawie do Komornik. A do tego padający deszcz i… koszenie trawy. Cierpliwość kierowców jest dziś wystawiona na wyjątkowo ciężką próbę.

Powodem korka na Warszawskiej i wokół ronda Śródka są trwające prace remontowe – wymieniana jest nawierzchnia ulicy Warszawskiej i trwa remont ronda Rataje. Wielu kierowców więc omija to rondo, wybierając Śródkę.

Poza tradycyjnymi korkami na wjazdach jak Głogowska czy Dolna Wilda trudno przejechać Hetmańską i Niestachowską – też swoje trzeba odstać w korkach. Kierowcy nie przejadą też przez Dąbrowskiego, gdzie trwa remont trasy tramwajowej na wysokości rynku Jeżyckiego.

Najbardziej niezwykły jest jednak powód korka na węźle Poznań-Zachód. Właśnie trwa tam… koszenie trawy. W czasie porannego szczytu, nie mówiąc już o deszczu. Czy naprawdę nie można było tego zrobić w innym terminie?

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Kung fu Panda
Kung fu Panda

Powodem sporej części korków są nasze władze Poznania , zwłaszcza coraz większą ilość buspasow (a szczyt geniuszu to ul Garbary) oraz skrzyżowania równorzędne na ul Poznańskiej.

Adam
Adam

Zgadzam się z Kung Fu Panda. Ten który wymyślił buspas na ul. Garbary powinien zmienić pracę na taką która nie ma wpływu na życie innych. Już w trakcie wakacji były tam korki a teraz jest drogowy Armagedon. Dyrekcja ZDMu powinna jeździć tamtędy za karę codziennie.