policja fot. Sławek Wąchała

Poznań: Korzystał z “płatnego przewozu osób”. Został pobity i okradziony przez Ukraińców!

Policjanci z Poznania zatrzymali trójkę mężczyzn podejrzewanych o pobicie jednego ze swoich klientów. Powodem miała być… zabrudzona tapicerka.

Do zdarzenia doszło na początku listopada. Poszkodowany postanowił skorzystać z “aplikacji do zamawiania płatnego przewozu osób”. W pewnym momencie między nim, a kierowcą miało dojść do spięcia spowodowanego… zabrudzoną tapicerką.

Kierowca zażądał od poszkodowanego dodatkowych pieniędzy, których pasażer nie chciał zapłacić. To go tak zdenerwowało, że postanowił zadzwonić do swoich dwóch kolegów, a następnie próbowali poszkodowanego “przekonać” do zapłacenia za czyszczenie tapicerki.

– Wszyscy trzej usiłowali wymusić na pokrzywdzonym przekazanie pieniędzy, najpierw poprzez zmuszenia go do wypłacenie pieniędzy z bankomatu, a następnie poprzez przelew aplikacją bankową. W efekcie sprawcy poturbowali pokrzywdzonego i zabrali mu telefon komórkowy oraz karty płatnicze – tłumaczy Iwona Liszczyńska z poznańskiej policji.

Policjanci szybko namierzyli wszystkich trzech mężczyzn. Okazało się, że jest to trzech Ukraińców w wieku od 20 do 24 lat, którzy przebywali w Polsce legalnie. – Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży, zmuszania do określonego zachowania, naruszenia czynności narządu ciała poniżej dni siedmiu oraz włamania na konto bankowe. Przyznali się do popełnionych przestępstw – dodaje Iwona Liszczyńska.

Mężczyźni zostali objęci dozorem policjantów i otrzymali zakaz opuszczania kraju. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar