Poznań: Koronawirus w szpitalu w Ludwikowie

Szpital zakaźny Poznań
Jeden z lekarzy okazał się zakażony koronawirusem. Przebywa w izolacji domowej, a pacjenci i koledzy z pracy, którzy się z nim kontaktowali, są na kwarantannie.

Personel zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma powodów do większych obaw – a to w przypadku tego szpitala jest szalenie istotne, ponieważ przebywają tu osoby z chorobami płuc i gruźlicą. Szpital podlega Wielkopolskiemu Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii. Dla nich zakażenie koronawirusem, który atakuje płuca, byłoby jeszcze bardziej niebezpieczne.

Na szczęście lekarz, gdy dowiedział się, że jest ewentualność zakażenia koronawirusem, to na wszelki wypadek, jeszcze zanim poddał się testowi, spotkał się z pacjentami w pełnym zabezpieczeniu, czyli w kombinezonie i masce. Dlatego ryzyko zakażenia jest tu niewielkie.

Na razie 16 osób, personel i pacjenci, są na kwarantannie i przebywają na osobnym oddziale, gdzie z nikim z zewnątrz się nie kontaktują. Wszyscy zostali już poddani testom, a kolejne mają być wykonane w poniedziałek. I gdy nadejdą ich wyniki, będzie wiadomo, czy są chorzy.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: