HCP fot. HCP

Poznań: Koronawirus w HCP, ale spółka FPS nie wstrzymuje produkcji

20 pracowników na kwarantannie, a 29 objętych nadzorem epidemiologicznym. To efekt stwierdzenia koronawirusa u jednego z pracowników zakładów H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych. Ale produkcja trwa.

– Działamy dalej dostosowując się do obecnej sytuacji – mówi Małgorzata Rogalewicz, p.o. prezesa zarządu spółki. – W trosce o pracowników wprowadziliśmy dodatkowe obostrzenia zachowując wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. Decyzją Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego na kwarantannie pozostaje 20 pracowników firmy, którzy dodatkowo zostali skierowani na testy. Pozostałych 29 pracowników nie miało bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną i zostało objęte nadzorem epidemiologicznym.

Rygorystyczne stosowanie się do zaleceń sanitarnych na terenie fabryki oraz natychmiastowa reakcja zarządu spółki, gdy pojawiło się zagrożenie, pozwoliła na kontynuowanie pracy.
– Poszczególne wydziały produkcyjne z zachowaniem środków bezpieczeństwa pracują zgodnie z planowanym czasem pracy –
zapewnia Małgorzata Rogalewicz. – Biorąc pod uwagę zobowiązania spółki, dokładamy wszelkich starań, by nie zawieść zarówno naszych klientów, jak i pasażerów, którzy oczekują na dostawy nowego taboru.

Zarząd ma nadzieję, że podjęte działania zminimalizują opóźnienia w produkcji spowodowane pandemią covid-19. Jednak czy wszyscy pozostali pracownicy są zdrowi – okaże się dopiero po testach.

FPS, el

Dodaj komentarz

avatar