szpital im. Strusia fot. UMP

Poznań: Koronawirus dotarł do stolicy Wielkopolski!

Powtórny test wykonany pacjentce, którą przywieziono z Puszczykowa, potwierdził zarażenie koronawirusem. Przebywa obecnie w szpitalu im. Strusia przy Szwajcarskiej, pod respiratorem. Jej stan jest poważny.

Przypomnijmy: pacjentka trafiła do szpitala w piątek, z objawami przypominającymi zarażenie koronawirusem, i od razu została przewieziona do Poznania, do szpitala miejskiego im. Strusia.

Na zwołanej w samo południe konferencji prasowej władz miasta Witold Draber, szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, powiedział, że prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie, czekamy na wyniki badań.

Już wynik testu u pacjentki na obecność koronawirusa wyszedł dodatni, jednak trzeba go było powtórzyć, ponieważ pacjentka cierpi na inne dolegliwości, przy których otrzymuje leki immunosupresyjne, a one mogą zmieniać wynik testu. Jednak drugi wynik dodatni rozwiał wątpliwości.

Stan pacjentki jest bardzo poważny, przebywa pod respiratorem, w stanie śpiączki farmakologicznej. Kwarantanną został objęty personel szpitala w Puszczykowie – pięć osób – który miał z nią kontakt.

Informację potwierdziło też Ministerstwo Zdrowia. O godz. 17:30 odbędzie się konferencja prasowa wojewody Łukasza Mikołajczyka oraz wojewódzkiego inspektora sanitarnego Andrzeja Trybusza w tej sprawie.

el

4
Dodaj komentarz

avatar
Lucyna Świta
Lucyna Świta

😢

Grazyna Rosinska
Grazyna Rosinska

No tak , nie myła rąk …🤭

Robert Woźniak
Robert Woźniak

No ale na zdjęciu jest nie ten oddział… chyba 😎

Melania Ścigacz
Melania Ścigacz

Dziwne Turki nie chorują Żydzi nie chorują a Europa choruje, ciekawe czy bary domy uciech burdele kasyna itd będą pozamykane, tam dopiero zarazki fruwają