rondo Rataje prace na budowie fot. PIM

Poznań: Korki wokół ronda Rataje. W nocy kolejne zmiany

Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Zamenhofa spowodowała spore zamieszanie i korki na ulicach wokół ronda Rataje. A to nie koniec zmian – jutro wchodzą następne. Na Piłsudskiego.

Jak informowała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, dziś został uruchomiony tymczasowy przejazd po tarczy ronda Rataje od strony ul. Zamenhofa, na tej samej zasadzie, jak obowiązuje już od strony ul. Jana Pawła II.

W związku z tym ruch przy ul. Zamenhofa zostanie przełożony z dotychczasowych pasów na rondzie na wybudowany w tym celu tymczasowy przejazd przesunięty na południe, w stronę Starołęki. Kierowcy w dalszym ciągu na całej tarczy ronda do dyspozycji będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu.

“Na wysokości tymczasowego przejazdu w ul. Zamenhofa zostanie wykonane przejście da pieszych, które do tej pory było nieczynne. Taka zmiana organizacji ruchu umożliwi kontynuację prac na tarczy ronda” – informuje spółka.

Kolejną zmianę zaplanowano na noc z 22 na 23 kwietnia na przebudowywanym odcinku ul. Piłsudskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Zamenhofa. Ruch na wlocie ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Zamenhofa zostanie przełożony z pasa prawego na wybudowany już na nowo pas lewy.

Prace zostaną podzielone na dwa etapy: w pierwszej kolejności przebudowana będzie strona zachodnia, następnie strona wschodnia wjazdu. Umożliwi to zachowanie przejezdności dla mieszkańców. W tym czasie przebudowywany będzie także wjazd na osiedle Jagiellońskie.

PIM

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze