Kolizja na Fredry i w Antoninku na Warszawskiej, uszkodzenie sieci trakcyjnej na 28 Czerwca 1956 i prace na S11. Z tymi utrudnieniami muszą się liczyć dziś kierowcy w Poznaniu, oczywiście poza tymi pracami drogowymi, które zostały zaplanowane wcześniej.

Korki są na S11, jednak, jak podało Radio Poznań, wreszcie dotarła maszyna do uszorstnienia nawierzchni, więc jest szansa, że te prace rzeczywiście się kończą. Odcinek Krzesiny – Gądki był zwężony do jednego pasa, więc na miejscu są ogromne korki.

Przed godziną 8.00 doszło do kolizji na ulicy Fredry, co wstrzymało ruch tramwajowy na tej trasie. Tramwaje już kursują, jednak nadrobienie opóźnień trochę potrwa. Utrudnienia mamy też na 28 Czerwca 1956 roku, gdzie podczas prac doszło do zerwania sieci trakcyjnej. Ulicą nie kursują tramwaje, pasażerowie muszą się liczyć z objazdami.

Kierowcom z kolei utrudniła przejazd kolizja, do jakiej doszło na Warszawskiej w Antoninku, tuż przed 9.00. Na miejscu mamy pokaźny korek.

Do tego dochodzą korki w tych miejscach, co zawsze: Niestachowskiej, Grunwaldzkiej, Głogowskiej i Dąbrowskiego. Nadal zamieszanie na Naramowicach, gdzie została zmieniona organizacja ruchu.

Jak informuje ZDM, dzisiaj układana będzie nowa nawierzchnia na ul. Promienistej (w okolicy ul. Krośnieńskiej). Na ul. Gnieźnieńskiej (w okolicy wiaduktu kolejowego) prowadzone są prace brukarskie, jednak możliwe jest zajęcie części jezdni.

Roboty drogowe zaplanowane są do wykonania na ul. Marcelińskiej (przy poczcie, w rejonie skrzyżowania z ul. Grochowską).

Na ulicach Garaszewo i Ropczyckiej prowadzone będą prace na jezdni i na poboczach.Trwają roboty na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i ul. Dmowskiego.