Poznań: Korki i deszcz. Uważajcie na drogach!

Deszcz burza korek zdjęcie ilustracyjne fot. S. Wąchała

Poranki w Poznaniu w środku tygodnia zazwyczaj bywają trudne – ale dziś do rozrytych ulic dołączyła pogoda. Synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu przez cały dzień i ograniczoną widoczność.

Tradycyjnie już stoi S11 i do listopada, gdy zostanie skończony remont nawierzchni, raczej nie należy się spodziewać zmian na tej trasie. Dziś jest jeszcze gorzej, bo od wczoraj obowiązuje zwężenie między Krzesinami a Gądkami, zamknięty jest też wjazd na węźle Koninko. Korki zaczynają się już od Kórnika.

Na pozostałych wjazdówkach do miasta również korki, ale nie przesadne, góra na 20 minut stania. Tradycyjnie kierowcy muszą uważać na Lechickiej i Naramowickiej, Głogowskiej na odcinku od A2 do wiaduktu Kosynierów Górczyńskich i samej A2 na miejskim odcinku. Przejazd Głogowską na łazarskim odcinku też pozostawia sporo do życzenia – kierowcy uciekają w boczne, jednokierunkowe uliczki, gdzie stają w kolejnych korkach.

Potężne zamieszanie jest też na rondzie Rataje, bo nie działają światła, a dodatkowo od kilku dni obowiązuje tam zmieniona organizacja ruchu. Utrudnienia na Dąbrowskiego – przypominamy, że dziś zaczyna się tam budowa przystanków wiedeńskich przy rynku Jeżyckim, więc będą utrudnienia w ruchu.

Korki na Niestachowskiej, Żeromskiego i św. Wawrzyńca. kto chce zjechać w Niestachowską z Wojska Polskiego, musi odstać przynajmniej pół godziny. Niestety, uruchomienie dodatkowego pasa wiele tu nie pomogło. Spory tłok na rondzie Śródka i Nowych Zawadach, a także na Warszawskiej od strony Swarzędza.

Na to wszystko nałożyła się pogoda – przelotne opady deszczu pogarszają widoczność i sprawiają, że robi się ślisko. Jedźcie ostrożnie!

Podziel się: