tramwaj upamiętniający Powstanie Śląskie fot. MPK

Poznań: Korfanty w stolicy Wielkopolski!

We wtorek, 25 sierpnia, do godziny 18:00 po Poznaniu będzie kursował tramwaj upamiętniający 100-lecie II Powstania Śląskiego. Z Wojciechem Korfantym na pokładzie.

– Tramwaj został w specjalny sposób oznakowany. Kursując po Poznaniu będzie przypominać skomplikowaną historię Śląska oraz utrwala ją nie tylko w muzeach i na kartach ksiąg, ale przede wszystkim w świadomości mieszkańców naszego kraju – informuje Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, które jest organizatorem wydarzenia. – O godzinie 15.00 aktor, który wcieli się w rolę Wojciecha Korfantego, odwiedzi Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 na Starym Rynku. Po tej wizycie, w godzinach od ok. 16.00 do 18.00 będzie podróżował tramwajem, opowiadał o Powstaniach Śląskich, rozdawał pamiątkowe bilety do Niepodległej i gazetę Korfantówkę.

Udostępniony organizatorom przez MPK Poznań tramwaj (N+ND) upamiętniający II Powstanie Śląskie będzie kursował na trasie:

ZAWADY- Podwale – Wyszyńskiego – Małe Garbary – pl. Wielkopolski – pl. Ratajskiego – Gwarna – Święty Marcin – al. Marcinkowskiego – pl. Wolności – Fredry – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Święty Marcin – Gwarna – pl. Ratajskiego – pl. Wielkopolski – Małe Garbary – Wyszyńskiego – Podwale – ZAWADY

Wyjazd z pętli Zawady – co godzinę: godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00.

Korfanty, jak podają organizatorzy, wsiądzie do “powstańczego tramwaju” po godzinie 16.00 na przystanku al. Marcinkowskiego.

W ramach obchodów 100-lecia II Powstania Śląskiego “tramwaje powstańcze” kursują nie tylko po Poznaniu, ale również w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

MPK, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze