Poznań: Kontuzja Barry’ego Douglasa. Ile potrwa jego przerwa w grze?

Barry Douglas, fot. Przemysław Szyszka Lech Poznań

Podczas meczu Lecha Poznań z Hapoelem Beer Szewa szkocki obrońca Kolejorza doznał kontuzji i już w pierwszej połowie musiał zejść z boiska. Wiadomo już, jak poważny jest uraz i ile czasu zawodnik będzie musiał spędzić na leczeniu i rehabilitacji.

Do kontuzji doszło w pierwszych 45 minutach spotkania, gdy jeden z izraelskich zawodników wpadł z rozpędem na Douglasa. Jak poinformował Lech Poznań po meczu, ucierpiał staw skokowy szkockiego zawodnika – później można było oglądać jego zdjęcia w bucie ortopedycznym. Jednak na wyniki badań, które miały dać odpowiedź na pytanie, jak poważna jest kontuzja i jak długo potrwa leczenie – trzeba było jeszcze poczekać.

7 października Barry Douglas przeszedł badania i jak powiedział profesor Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Lecha Poznań, leczenie urazu stawu skokowego piłkarza oraz późniejsza rehabilitacja potrwają około sześciu tygodni. Szczegóły będą znane po poniedziałkowej konsultacji medycznej.

Wszystko jednak wskazuje na to, że w tej rundzie kibice już nie zobaczą Douglasa na boisku. Zawodnik poświęci zimę na walkę z kontuzją i wyjdzie na murawę na wiosnę.

Podziel się: