Poznań: Konsultacje trasy tramwajowej w Ratajczaka już w tym tygodniu!

Dobiega końca modernizacja ulic Taczaka i Garncarskiej – czas na rozpoczęcie prac nad zmianami na sąsiadującej z nimi ulicy Ratajczaka. 14 lutego rozpoczynają się konsultacje w sprawie budowy tam trasy tramwajowej.

Taczaka i Garncarska w nowej odsłonie będą ulicami przyjaznymi dla pieszych, z uspokojonym ruchem, większą ilością zieleni i ogródkami gastronomicznymi. Podobne zmiany czekają także ulicę Ratajczaka. Aktualnie trwają pracę nad koncepcją jej przebudowy.

Konsultacje potrwają od 14 do 28 lutego 2020 roku. W tym czasie będzie można zgłaszać opinie, propozycje i uwagi w następujący sposób: bezpośrednio podczas spotkania; drogą mailową na adres: projektcentrum@um.poznan.pl; a także pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Poznania – Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, pl. Kolegiacki 17 w Poznaniu.

Celem konsultacji jest zapoznanie i uzyskanie opinii mieszkańców Poznania na temat budowy trasy tramwajowej wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ulicy Ratajczaka w ramach inwestycji pn. Program Centrum – etap II. Zgłoszone podczas konsultacji uwagi, propozycje i opinie będą stanowiły wkład społeczny w podejmowaniu decyzji w zakresie opracowania projektu budowlanego. Teren objęty konsultacjami to obszar ul. Ratajczaka od skrzyżowania z ul. Matyi do ul. 27 Grudnia.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się we wtorek, 18 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 75 mieszczącej się przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3 w Poznaniu.

ZTM, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze