Poznań widziany z góry, z ulicy Piekary fot. Sławek Wąchała

Poznań: Konsultacje projektu Polityki Mobilności Transportowej Miasta

Władze Poznania zapraszają do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Polityki Mobilności Transportowej dla Miasta Poznania oraz Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla tego projektu. Głos każdego z uczestników jest bardzo istotny.

Polityka Mobilności Transportowej Miasta Poznania ma za zadnie zaktualizować dotychczasową Politykę Transportową o elementy, które są wynikiem zmian w obszarze mobilności mieszkańców Poznania. Ostateczny dokument ma charakter ogólny i będzie wskazywać kierunek w którym Miasto planuje podążać.

Celem nadrzędnym jest takie zorganizowanie przestrzeni, w której możliwe będzie stworzenie sprawnego i zrównoważonego systemu przemieszczania osób i towarów, uwzględniającego oddziaływania wzajemne z obszarem metropolii. System musi być bezpieczny (szczególnie dla najsłabiej chronionych użytkowników), dostępny, ekonomiczny oraz w najmniejszym stopniu negatywnie oddziaływać na środowisko naturalne.

Konsultacje projektu Polityki Mobilności Transportowej i Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla tego dokumentu będą trwały od 24 sierpnia do 23 września 2020 r. Oba konsultowane projekty oraz formularz do składania uwag dostępne są poniżej.

W dniach od 7 do 10 września 2020 roku, odbędą się spotkania konsultacyjne w formie zdalnej, przy wykorzystaniu elektronicznych środków komunikacji. Spotkania będą prowadzone w następujących godzinach:

– 7 września – godzina 17:00,
– 8 września – godzina 10:00 i 17:00,
– 9 września – godzina 10:00 i 17:00,
– 10 września – godzina 10:00.

Projekty można znaleźć na stronie miasta, tamże będą udostępniane linki do do poszczególnych spotkań konsultacyjnych na początku września. Gdyby ktoś miał dodatkowe pytania – może je kierować na adres mobilnosc@um.poznan.pl.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze