Rogalin łabędzie fot. Sławek Wąchała

Poznań: Konkurs foto z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

To święto przypada 5 czerwca i z tej okazji Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP zaprasza poznaniaków do udziału w konkursie fotograficznym “Ptaki i nietoperze w przestrzeni miejskiej”.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska to dobra okazja, aby przyjrzeć się życiu ptaków i nietoperzy. Osoby, które chcą poobserwować te zwierzęta, a tym samym dowiedzieć się o ich życiu czegoś więcej, mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym. Na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody.

Osoby, które chcą wziąć udział w zabawie, powinny wybrać się na dłuższy spacer – koniecznie z aparatem fotograficznym. Zrobione zdjęcie (o rozdzielczości nie mniejszej niż 10 megapikseli) powinno ukazywać ptaki i nietoperze w przestrzeni miejskiej – wraz z opisem, gdzie i kiedy fotografia została zrobiona (data i godzina). Zdjęcie nie może być retuszowane w programie graficznym.

Fotografie należy przesyłać do 15 września, na adres: kos@um.poznan.pl – za pośrednictwem usługi WeTransfer, dysku Google lub innego wirtualnego dysku. W tytule wiadomości należy wpisać: “Konkurs fotograficzny”.

– Najbardziej zależy nam na zdjęciach pokazujących ptaki i nietoperze w otoczeniu przestrzeni miasta, np. fragmentu budynku, ulicy lub skweru – uściślają organizatorzy konkursu.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Dziś obchodzony jest w ponad 100 krajach na całym świecie.

UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze