Poznań: Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych. O pieniądze na swoje pomysły

Fundusz Samorządów Uczniowskich fot. UMP
Rusza III edycja konkursu “Fundusz Samorządów Uczniowskich”. Jest adresowany do młodych ludzi, którzy mają ciekawe pomysły – ale nie mają ich za co realizować. Aplikacje należy składać do 13 lutego.

– Dzięki konkursowi młodzież uczy się bycia obywatelami tego miasta i wpływania na własne otoczenie – mówi Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania. – Samorządy Uczniowskie, pod okiem opiekunów i przy wsparciu merytorycznym Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, uczą się pozyskiwać dofinansowanie na projekty związane np. z zainteresowaniami naukowymi, kształtowaniem postaw obywatelskich, wydarzeniami edukacyjno-kulturalnymi lub integracją

Liczba realizowanych projektów w ramach FSU rośnie. W 2018 r. dofinansowanie otrzymało 18 szkół, a w 2019 r. już 27. Dzięki środkom miasta młodzież zrealizowała m.in. różnorodne warsztaty i projekty edukacyjne, wydarzenia sportowe oraz spotkania tematyczne. W kilku szkołach powstały atrakcyjne dla uczniów strefy wypoczynku. Tegoroczna edycja może być jeszcze ciekawsza, bowiem w przypadku zespołów szkół, będzie możliwość zgłoszenia jednego projektu przez każdy typ szkoły ponadpodstawowej, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu. Uczniowie będą mogli pozyskać do 2 000 zł na projekt. Łącznie na realizację konkursu Miasto Poznań przeznaczy 70 tys. zł.

– To konkurs, który pozwoli młodym ludziom rozpocząć działalność projektową. Od najmłodszych lat warto działać zespołowo oraz pozyskiwać środki z zewnątrz na realizację pomysłów. Fundusz, który proponujemy, jest idealną inicjatywą, żeby się tego po prostu nauczyć – mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.

Przykład widzimy na zdjęciu: młodzi ludzie zawalczyli o pieniądze na stworzenie w szkole strefy relaksu. I dało się! Teraz mają gdzie odpoczywać i pogadać między lekcjami.

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy składać do 13 lutego 2020 r. w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania, przy pl. Kolegiackim 17 oraz przesyłać drogą mailową na adres [email protected].

UMP, el

Podziel się: