sobota, 24 lutego, 2024

Poznań: Koniec sezonu na pływalniach letnich

Zakończyły działalność letnie pływalnie w Poznaniu – i zaczynają działać pływalnie pod dachem. Już w środę, 25 sierpnia, startuje Pływalnia Miejska Rataje na osiedlu Piastowskim.

24 sierpnia był ostatnim dniem działalności pływalni letniej w parku Kasprowicza i na Chwiałce. Początkowo pływalnie miały działać dłużej, jednak niekorzystne prognozy pogody sprawiły, że zdecydowano się na ich zamknięcie już teraz, z końcem wakacji. W sezonie odwiedziło obie pływalnie prawie 50 tysięcy osób. Teraz będą mogły korzystać z pływalni krytych.

Pierwsza z nich, pływalnia na osiedlu Piastowskim, startuje 25 sierpnia i będzie czynna codziennie od 6.00 do 22.00. Wkrótce, bo na początku września, rozpocznie też pracę kryta pływalnia Chwiałka.
– Pod koniec sierpnia i na początku września na pewno będzie znacznie mniej rezerwacji torów na zajęcia zorganizowane – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Jest to dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z naszych pływalni indywidualnie.

We wrześniu zapraszają też pozostałe pływalnie: Atlantis na os. Stefana Batorego oraz Winogrady na os. Zwycięstwa, które były czynne także w czasie wakacji. Wszędzie miłośnicy ów i rozrywek wodnych będą mieli do dyspozycji naukę pływania, gimnastykę w wodzie dla seniorów czy aqua fitness. Ci, którzy zapiszą się na zajęcia jeszcze w sierpniu, mogą liczyć na atrakcyjne rabaty w cenie. Zapisy przyjmowane są na miejscu w pływalniach miejskich: Atlantis, Chwiałka, Rataje i Winogrady, mailowo oraz telefonicznie. Szczegóły oraz dane kontaktowe są dostępne na stronach internetowych pływalni.

POSiR

Strona głównaPoznańPoznań: Koniec sezonu na pływalniach letnich