Poznań: Kończy się rozbudowa szkoły przy Druskienickiej

nowy budynek szkoły przy Druskienickiej fot. PIM
Nowa, trzykondygnacyjna część budynku szkolnego oraz wolnostojący, parterowy obiekt, w którym znajdzie się aula szkolna i pomieszczenia przeznaczone na potrzeby Biblioteki Raczyńskich – są już prawie gotowe.

– Roboty budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. W dobudowanej części szkoły trwają już prace wykończeniowe. Powstaje również dach nowego pawilonu, zlokalizowanego naprzeciwko obecnego, głównego wejścia do szkoły – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przylegająca do głównego gmachu nowa część szkoły będzie miała trzy kondygnacje, dzięki czemu powierzchnia użytkowa placówki zwiększy się o niemal 2,4 tys. metrów kwadratowych. W nowej części planowane jest miejsce na m.in. 16 sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski, a także gabinet psychologa, toaletę, szatnię i pomieszczenia administracyjne. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola.

Szkoła zyska także nowe, główne wejście z poziomu parteru, przestronną klatkę schodową łączącą nadziemne kondygnacje budynku, dyżurkę i windę. Takie rozwiązanie zapewni wygodny dostęp do budynku wszystkim osobom, także starszym, z niepełnosprawnościami oraz poruszającym się z wózkami lub małymi dziećmi.

Koniec budowy nowej części szkoły planowany jest na grudzień tego roku, a w pierwszym kwartale 2022 r. przewidziana jest procedura odbiorowa. Natomiast zakończenie całego zadania, obejmującego także budowę budynku z aulą i biblioteką, planowane jest na maj 2022 r.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: