Poznań: Kończy się remont chodnika przy Łąkowej

Łąkowa chodnik fot. ZDM
Dzięki nowej organizacji ruchu chodnik został uwolniony od samochodów – a dzięki wpływom ze Strefy Płatnego Parkowania można go było wyremontować. Remont chodnika ul. Łąkowej właśnie dobiega końca.

Przez lata chodniki na ul. Łąkowej bardziej spełniały rolę parkingu, a nie drogi dla pieszych. Dlatego przed rokiem zmieniła się tam organizacja ruchu. Parkowanie zostało przeniesione na jezdnię. Tym samym przechodnie mogą korzystać już z całej szerokości chodnika. Wcześniej przejście z wózkiem dziecięcym lub dwóch osób obok siebie było bardzo trudne.

Prace przy remoncie odcinka chodnika między ulicami krakowską a Kwiatową rozpoczęły się w czerwcu. Nowy chodnik został już ułożony po północno – zachodniej stronie. Obecnie trwają prace na południowo – wschodniej części. Nawierzchnia układana jest z płyt i kostki kamiennej zgodnie z miejskim katalogiem nawierzchni chodników. Na pewno tam, gdzie jest już ułożona, poprawiła się estetyka okolicy, a przechodnie mogą poruszać się w bardziej komfortowych warunkach.

Prace mają potrwać do końca miesiąca. Zostały wycenione na 300 tysięcy złotych i są finansowane z wpływów pochodzących ze Strefy Płatnego Parkowania.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: