Poznań: Kończy się przebudowa ul. Folwarcznej. “Droga do centrum skróci się do kilkunastu minut”

Kończy się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kobylepole, Piwnej i Stalowej. Cała inwestycja ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.
Reklama

– Jeszcze w tym roku, dzięki rozbudowanej ul. Folwarcznej, mieszkańcy osiedli PTBS i Przemysława łatwiej będą mogli dostać się do pętli na Franowie. Droga do centrum skróci się do kilkunastu minut – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Docelowo, wzdłuż ul. Folwarcznej, utworzone będzie również połączenie autobusowe, dla którego już przygotowywane są zatoki przystankowe. Nowe rozwiązanie komunikacyjne uspokoi ruch na ul. Folwarcznej, Browarnej i Dymka.

Reklama

W sobotę 6 lipca otwarty zostanie przejazd przez rondo na skrzyżowaniu ulic Kobylepole, Piwnej i Stalowej. Ruch będzie się tam odbywał na razie w ramach czasowej organizacji ruchu. Wlot na rondo od ulicy Stalowej, na której trwają prace związane z powstawaniem warstw konstrukcyjnych jezdni oraz prace brukarskie, pozostanie do ich zakończenia zamknięty.

– Do zakończenia rozpoczętej pod koniec ubiegłego roku inwestycji, która obejmuje nie tylko budowę ul. Folwarcznej, lecz również rozbudowę fragmentu ul. Szwajcarskiej, a także ul. Stalowej, Kobylepole, Piwnej i Reknickiej, zostało już naprawdę niewiele. Jej realizacja wchodzi w ostatnią fazę. Dziś zaawansowanie robót z nią związanych sięga 80 proc. – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Reklama

Do tej pory, dzięki skoordynowaniu inwestycji na tym terenie, Aquanet zakończył już budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu. Przebudowano już kolizje gazowe, sanitarne i energetyczne, a na ukończeniu jest przebudowa kolizji telekomunikacyjnych oraz budowa kanalizacji teletechnicznej, która umożliwi w przyszłości montaż monitoringu miejskiego w tym rejonie. Przebudowana została także sygnalizacja świetlna przy przejeździe przez torowisko na ul. Szwajcarskiej, na zjeździe do zajezdni tramwajowej.

Na ponad 2/3 przebudowywanych ulic zakończono układanie krawężników, budowę warstwy wiążącej jezdni, a także prace brukarskie na chodnikach. Podobnie mocno zaawansowana jest budowa ścieżki rowerowej. Trwa jeszcze budowa dojścia do os. Przemysława, przejazdów i przejść kolejowych, zatok dla autobusów oraz sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w rejonie Szkoły Podstawowej przy ul. Szpaków. Niebawem rozpocznie się montaż oświetlenia.

Reklama

Wzdłuż całej trasy przebiegać będą oświetlone ścieżki rowerowe i chodniki. W rejonie szkoły podstawowej przy ul. Szpaków wprowadzone zostanie udogodnienie dla rodziców dowożących dzieci do szkoły. Będzie to zatoka postojowa typu “Kiss&Ride” (zatrzymaj się, wysadź i jedź). Nasadzona zostanie nowa zieleń.

Dodatkowo w ul. Kobylepole powstała kanalizacja sanitarna i wodociąg wraz z przyłączami. Wodociąg zbudowany został również w ul. Piwnej i Reknickiej. Przed drogowcami jeszcze układanie warstwy ścieralnej na jezdniach, wykonanie oznakowania oraz nasadzenia zieleni.

Reklama

Autor: PIM / UMP / op. AS

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar