Góra Trolla fot. Jarmark Świętojański

Poznań: Kończy się Jarmark Świętojański. Ostatni weekend!

Dziś dzień z Hospicjum Palium, a jutro – koncert zespołu “Góra trolla”. To ostatnie dwa dni tegorocznego Jarmarku Świętojańskiego na Starym Rynku. Impreza trwa do 19 lipca.

Jarmark w tym roku odbył się już po raz 45. i była to wyjątkowa edycja. Raz, że mocno spóźniona z powodu pandemii koronawirusa, bo przecież zazwyczaj jarmark odbywał się pod konie czerwca, a dwa, że znacznie skromniejsza od wszystkich dotychczasowych, również z powodu pandemii. Stoisk było znacznie mniej, tak samo jak koncertów i warsztatów, zazwyczaj towarzyszących jarmarkowi.

Również kupujący znacznie mniej chętnie pojawiali się przy stoiskach niż w latach poprzednich, choć atrakcyjnych towarów nie brakowało: od autorskiej, oryginalnej biżuterii, artystycznego rękodzieła po aromatyczne wina i nalewki. Ale impreza była zawsze atrakcją nie tylko dla mieszkańców, lecz i dla turystów – a ich jest w tym roku zauważalnie mniej.

Przed nami ostatnie dwa dni jarmarku. Sobota to dzień z Hospicjum Palium, podczas którego można pomóc potrzebującym i dowiedzieć się więcej o działalności hospicjum. Jutro natomiast na koncert już w samo południe zaprasza zespół “Góra Trolla”. kto lubi gorące, średniowieczne rytmy – musi tam być!

el

Dodaj komentarz

avatar