Poznań: Koncert „Wolność Kocham i Rozumiem” odwołany! Powodem wzrost zakażeń koronawirusem

Stare Miasto Poznań fot. Sławek Wąchała

Powodem jest wzrost zakażeń koronawirusem. „W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i mieszkanek Poznania zdecydowano, że koncert, jaki 12 listopada planowała zorganizować Fundacja Malta, zostanie odwołany” – poinformowały władze miasta.

4 listopada Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w Polsce potwierdzono ponad 15,5 tysiąca nowych przypadków zakażenia. Z powodu covid-19 zmarły 44 osoby, a w wyniku jego współistnienia z innymi schorzeniami – kolejne 206 osób.

„W sytuacji, gdy liczba nowo zakażonych rośnie z dnia na dzień, organizowanie tak dużego wydarzenia obarczone jest ryzykiem” – podały władze Poznania. – „Projekt „Wolność Kocham i Rozumiem” składa się z dwóch części: poza koncertem obejmuje również debatę 11 listopada. Podjęto zatem decyzję o rezygnacji z koncertu z udziałem publiczności, natomiast druga część projektu – debata, będzie transmitowana. W ten sposób Poznań pozostanie tego dnia stolicą polskiej demokracji, choć w nieco bardziej kameralnej formule”.

To oznacza, że 11 listopada o godz. 20.00 odbędzie się debata z udziałem panelistów: ks. Adama Bonieckiego, dominikanina Tomasza Dostatniego, Agnieszki Holland, Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, prof. Marcina Matczaka i prof. Anny Wolff-Powęskiej. Do tematyki dyskusji wprowadzi Nikodem Brzózy op, a całość poprowadzi Karolina Lewicka, dziennikarka Radia TOK FM. Spotkanie będzie skupione wokół zagadnień demokracji i wolności obywatelskiej. Debata będzie transmitowana w telewizji TVN24 i na platformie TVN24 GO, by jak najwięcej poznaniaków i poznanianek mogło ją obejrzeć.

Inicjatorem projektu jest dominikanin Nikodem Brzózy, organizatorem – Fundacja Malta, a producentem wykonawczym – Estrada Poznańska. Wydarzenie patronatem objęli Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jan Grabkowski, Starosta Poznański.

Źródło: UMP

Podziel się: