Paddymania, fot. M. Kordula Teatr Muzyczny

Poznań: Koncert “Paddymania” dostępny na stronie!

Teatr Muzyczny w Poznaniu przygotował niespodziankę dla wszystkich fanów musicalu “Virtuoso”, ale nie tylko. Jest to zapis koncertu “Paddymania” z piosenkami ze spektaklu.

Koncert został nagrany pod koniec września na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu i jest dostępny na stronie www.paddymania.pl. Niezwykłe, zapadające w pamięć songi z musicalu o Ignacym Janie Paderewskim wykonuje zespół w składzie: Oksana Hamerska, Dagmara Rybak, Radosław Elis, Katarzyna Tapek, Maciej Zaruski, Denisa Jarczak, Agnieszka Wawrzyniak, Przemysław Łukaszewicz, Łukasz Kocur, a gościnnie, w tytułowej roli, można usłyszeć Janusza Krucińskiego. Akompaniują im muzycy orkiestry: Radosław Mateja, Piotr Żukowski, Urszula Nagrodzka, Andrzej Iwanowski, Piotr Pawlus i Piotr Trojanowski.

Wydarzenie zarejestrowano przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu przez najlepszych poznańskich operatorów. Motywy muzyczne przeplatane są nieoczywistymi ciekawostkami historycznymi, które przedstawia Wojtek Drewniak z kanału „Historia bez cenzury”, który na YouTubie ma obecnie 1,25 mln subskrypcji. Koncert został stworzony również z myślą o osobach niepełnosprawnych, dlatego można go odtwarzać z napisami oraz audiodeskrypcją.

Na stronie znalazły się również teksty przybliżające sylwetkę Paderewskiego, opowiadające o czasach jego dzieciństwa, karierze muzycznej oraz politycznej. Oczywiście nie mogło zabraknąć informacji o najważniejszych kobietach jego życia.

Teatr Muzyczny, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze