poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Koncert na pomoc dla Andrzeja Strzeleckiego

We wtorek 23 czerwca teatry z całej Polski zorganizują koncerty charytatywne dla Andrzeja Strzeleckiego, znakomitego aktora i pedagoga, u którego wykryto nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Udział w akcji bierze także Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Aktor ma szansę na leczenie i wyzdrowienie – 6 maja w Stanach Zjednoczonych dopuszczono do użytku nowy lek, Capmatinib, na to schorzenie. Ale koszt kuracji to aż 37 000 dolarów miesięcznie. Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj życie zbiera środki na 10 podań leku, ale całkiem możliwe, że będzie potrzebna jeszcze większa kwota na konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny oraz leki.

W celu wsparcia zbiórki funduszy na leczenie Teatr Muzyczny w Poznaniu 23 czerwca o godz. 18.00 na profilu FB przeprowadzi transmisję na żywo z koncertu, w trakcie którego widzowie usłyszą przeboje z największych światowych musicali, takich jak: „Jekyll & Hyde”, „Footloose”, „Evita”, „Cabaret” czy „Pippin”. Na scenie wystąpią: Janusz Kruciński, Barbara Melzer, Dagmara Rybak, Katarzyna Tapek, Maciej Zaruski, Joanna Rybka, Łukasz Kocur, Agnieszka Wawrzyniak, Oksana Hamerska, Patryk Kośnicki i Denisa Jarczak oraz zespół baletowy.

Wydarzenie odbędzie się w Dzień Ojca – ojca organizatorki zbiórki Joanny Strzeleckiej–Żylicz, jej brata Antoniego, ale także ojca wielu sukcesów zawodowych artystów teatru, ojca wielu inicjatyw artystycznych i ojca sukcesu golfa w Polsce. Obok Teatru Muzycznego w Poznaniu, w akcji wezmą udział: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie/Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Teatr Muzyczny w Łodzi, Krakowski Teatr VARIETE, Teatr Muzyczny ROMA, Teatr Rampa (Warszawa), Antrakt On-line (Gdynia), Teatr Muzyczny Capitol (Wrocław), Teatr Muzyczny w Gdyni oraz Teatr Syrena (Warszawa).

Wpłat można dokonywać na subkonto podopiecznego: Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie, PL73 1600 1462 1893 9704 1000 0068, z dopiskiem: „dla Andrzeja S.”. Dane do przelewów z zagranicy: Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie, IBAN: PL73 1600 1462 1893 9704 1000 0068, BIC: PPABPLPK, z dopiskiem: „dla Andrzeja S.”.

Teatr Muzyczny, el

Strona głównaLifestylePoznań: Koncert na pomoc dla Andrzeja Strzeleckiego