skwer Eki z Małeki fot. ROŚŁ

Poznań: Koncepcja przebudowy skweru Eki z Małeki uzgodniona!

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu odebrał ostateczną wersję koncepcji na przebudowę skweru Eki z Małeki, w której uwzględniono postulaty zgłaszane przez mieszkańców podczas ostatnich konsultacji społecznych – jak informuje Rada Osiedla Święty Łazarz.

Jakich zmian chcieli mieszkańcy? Przede wszystkim zwiększenia powierzchni terenów zielonych – i tak się stanie. Dodatkowa zieleń pojawi się przy północnej pierzei skweru oraz w północno-wschodnim narożniku, przy skrzyżowaniu z ul. Graniczną. ważne dla nich były także ławki z oparciami – więc przynajmniej połowa ławek lub siedzisk posiadać będzie oparcia.

Mieszkańcy prosili również o monitoring miejski – koncepcja uwzględnia możliwość zainstalowania na terenie skweru miejskiego monitoringu wizyjnego. Będzie również parking dla rowerów – postulatem mieszkańców było oddzielenie miejsca przeznaczonego do parkowania rowerów od przestrzeni dla gastronomii. W koncepcji zaproponowano więc trzy zbiorcze lokalizacje stojaków rowerowych, optymalne zarówno dla użytkowników skweru, jak i gastronomii. Na skwerze będą też nośniki Systemu Informacji Miejskiej, na których będzie można umieścić informacje interesujące dla użytkowników skweru.

Kolejnym etapem będzie opracowanie dokumentacji projektowej – a później pozostanie już tylko znalezienie pieniędzy na to, by gotowy projekt powstały na podstawie uzgodnionej koncepcji wdrożyć w życie…

ROŚŁ, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze