czwartek, 28 marca, 2024

Poznań: Komunikacja publiczna w żółtej strefie

Dezynfekcja tramwajów i autobusów oraz wzmacnianie linii dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Komunikacja miejska jest przygotowana na funkcjonowanie w żółtej strefie w czasie pandemii koronawirusa.

Utrzymane zostają limity dotyczące liczby pasażerów, mogących jednocześnie podróżować komunikacją miejską – w pojazdach MPK jednocześnie może podróżować tyle osób, ile wynosi 50 proc. liczby wszystkich miejsc stojących i siedzących, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać niezajęta.

Służby Nadzoru Ruchu MPK Poznań na bieżąco monitorują sytuację na przystankach i w pojazdach, zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego – efektem m.in. tych obserwacji było m.in. wzmocnienie linii 162 i 170, na które obecnie kierowane są autobusy o większej pojemności (przegubowe).

Nadzór ten zostanie wzmocniony od poniedziałku, 12 października, w związku z wejściem Poznania do strefy żółtej. Od tego dnia również uruchamiane będą tzw. rezerwy czynne. Na wybranych pętlach przygotowane zostaną tramwaje, które – w szczególności w godzinach porannego szczytu – w razie potrzeby będą kierowane do wzmocnienia najbardziej obciążonych linii.

Przypominamy, że we wszystkich tramwajach i autobusach MPK Poznań zamontowano automatyczne, bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk – zachęcamy do korzystania z nich. Warto również wiedzieć o tym, że wszystkie pojazdy wraz z wyposażeniem są dezynfekowane każdego dnia, w trakcie codziennego sprzątania. W przypadku najmniejszego choćby podejrzenia, że autobusem lub tramwajem mogła podróżować osoba zakażona koronawirusem – kurs jest natychmiast przerywany, a pojazd zjeżdża do zajezdni, gdzie jest wietrzony, a następnie kilkakrotnie odkażany.

MPK, el

Strona głównaPoznańPoznań: Komunikacja publiczna w żółtej strefie