Poznań: Komendant główny policji odwiedził policjanta rannego w strzelaninie

komendant główny policji Jarosław Szymczyk w szpitalu fot. KWP Poznań

Generał inspektor Jarosław Szymczyk odwiedził w szpitalu policjanta, który został ranny podczas strzelaniny w Gorzewie pod Obornikami. Funkcjonariusz otrzymał ranę w brzuch i musiał przejść operację.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło tydzień temu. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Obornikach przeprowadzali właśnie kontrolę drogową i nakazali zatrzymanie się kierowcy samochodu dostawczego marki Iveco. Jednak jego kierowca zamiast się zatrzymać – zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg – kierowca wjechał na polną drogę, tam wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantów. Oni odpowiedzieli ogniem. Napastnik zginął na miejscu, obaj funkcjonariusze zostali ranni i trafili do szpitala. Jeden z nich, ranny w brzuch, musiał przejść operację. Drugi z funkcjonariuszy został ranny w nogę, ale jego obrażenia były mniej poważne i już wrócił do domu.

Szef policji pojawił się teraz w szpitalu wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu nadinsp. Piotrem Mąką, by sprawdzić, jak czuje się ranny policjant.

„Podczas rozmowy szef polskiej policji wyraził troskę o zdrowie funkcjonariusza i nadzieję na szybki powrót do służby” – informuje wielkopolska policja. – „Generał Szymczyk dziękował lek. med. Mariuszowi Stawińskiemu Z-cy Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej oraz całemu personelowi Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu za troskliwą opiekę”.

Rana policjanta była poważna i choć jego stan poprawia się, to musi być jeszcze stale monitorowany.