Poznań: Kolektyw Kąpielisko przygotowuje ogród do zimy

Ogród Kolektyw Kąpielisko Fot. Sławek Wąchała
Odżywienie gleby, usunięcie resztek roślin, a dla zamiłowanych majsterkowiczów – budowa zadaszenia nad piecem. W ogrodzie Kolektywu Kąpielisko trwają ostatnie jesienne warsztaty.

Ogród przygotowuje się do zimy. W rabatach zostały jeszcze resztki roślin, samej glebie przyda się natomiast odżywienie i wyściółkowanie. O czym jeszcze warto pamiętać – opowie Magda Garczarczyk. Kto jest ciekaw, jak się to robi, niech dołącza od 10 do 14!

Majsterkowicze proszeni są o stawienie się przy piecu – potrzebni są chętni do budowy zadaszenia nad nim. Piec po wielu latach służby wymaga remontu, zostanie częściowo rozebrany i na wiosnę powstanie jego nowa wersja. Aby mógł jednak jeszcze długo stanowić czynną atrakcję ogrodu potrzebne jest mu zadaszenie. Warsztaty poprowadzi Łukasz Antonowicz. Zapraszamy od 10 do 14.

A o 14.rozpoczną się warsztaty tworzenia zielonych paneli, czyli zielonych dachów w mikroskali. O tym, dlaczego warto budować takie dachy i jak to zrobić, opowie i pokaże Agnieszka Malinowska.

Dla wszystkich pracujących będą gorące napoje i gorąca przekąska. Wszyscy z Łazarza i spoza Łazarza mogą czuć się serdecznie zaproszeni. Wstęp wolny.

Kolektyw Kąpielisko, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: